Komentari 5

Benfica srušila Zenit u Rusiji za četvrtfinale Lige prvaka...

5

Zenit je poveo u 69. minuti golom Hulka, no Portugalci su u posljednjih pet minuta postigli dva gola i okrenuli rezultat. Benfica je izborila četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Benfice izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u St Peterburgu pobijedili Zenit 2-1 i tako potvrdili pobjedu 1-0 iz prve utakmice.

U 85. minuti je izjednačio Gaitan koji je pospremio odbijanac nakon što je Lodigin sjajno obranio udarac Jimeneza sa 20 metara. Ruski golman je odbio loptu u prečku, a Gaitan je neometan pogodio za 1-1.

Nakon toga je bilo jasno kako Benfica ide dalje jer Zenitu u tom trenutku trebala pobjeda od dva gola razlike.

Potpuni preokret dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Talisca zabio za pobjedu.

ZENIT - BENFICA 1-2

ST PETERBURG. Stadion Petrovski - 21,405 gledatelja; Sudac: Viktor Kassai (Mađ)

Strijelci: 1-0 Hulk (69), 1-1 Gaitan (85), 1-2 Talisca (90+5)

Žuti kartoni: Hulk /Mitroglu, Pizzi

Crveni karton:

ZENIT: Lodigin - Anjukov (od 58. Šatov), Lombaerts, Luis Neto, Žirkov - Mauricio (od 82. Jusupov), Danny, Witsel - Hulk, Kokorin (od 58. Smolnikov), Dzjuba.

BENFICA: Ederson - Semedo, Lindelof, Eliseu, Fejsa - Gaitan, Pizzi (od 73. Salvio) - Samaris, Renato Sanches, Mitroglou (od 67. Jimenez) - Jonas (od 90. Talisca)