Komentari 69

Bilić je i zaplakao: West Ham čudesno slavio protiv Uniteda!

10

Boleyn Groundom se orila ona poznata I'm forever blowing bubbles, navijači su bili u ekstazi, a West Ham Slavena Bilića opraštao se od dugogodišnjeg stadiona. I oprostio se, ali na kakav način! 'Čekićari' su vodili, pa gubili da bi preokretom stigli do pobjede i vrijedna tri boda u borbi za izravan plasman u Europsku ligu. Nakon što su West Hamovi huligani porazbijali autobus s nogometašima Manchester Uniteda prije utakmice, 'čekićari' su odigrali sebi svojstvenu pobijedili 3-2 Manchester United i upisali prvu pobjedu u sezoni protiv momčadi Louisa van Gaala.

Momčad iz istočnog dijela Londona je na Boleyn Groundu igrala domaće utakmice od davne 1904. godine. Vremena se mijenjaju, a tako i klupska politika. Plan čelništva West Hama je da klub kroz neko vrijeme bude među 10 najboljih u Europi, ali i da se stalno bori za TOP 6 Premier lige. U tom smjeru krenulo se i zakupljivanjem Olimpijskog stadiona kojeg je West Ham uzeo na korištenje sljedećih 99 godina.

West Ham je danas odigrao 384. utakmicu u PL-u na Boleyn Groundu te upisao 167., a ujedno i zadnju pobjedu na starom stadionu. Sada je vrijeme za neke nove avanture...

Kako do lude utakmice? Zovi Bilića

Momčad Slavena Bilića krenula je bolje u utakmicu. Ustvari cijelo prvo poluvrijeme West Ham je dominirao, Uniteda nije bilo nigdje o čemu svjedoči podatak da je imao samo jedan udarac u prvom poluvremenu - izvan okvira. Bolju igru West Ham je okrunio golom Daifre Sakha u 10. minuti na asistenciju Manuela Lanzinija. Mogli su 'čekićari' voditi i s dva, tri gola razlike, no neprecizan je, prije svega, bio Andy Carroll, koji je išao sam na Davida de Geu, ali pucao izravno u njega.

United je igrao loše u prvom poluvremenu, Van Gaal je znao da nešto mora promijeniti. Uveo je Michaela Carricka na poluvremenu, a iz igre izvadio Morgana Schneiderlina. Samo šest minuta trebalo je Anthonyju Martialu da poravna rezultat na 1-1. Prilično jeftino je West Ham primio gol. De Gea je ispucao loptu koja se odbila do Juana Mate. Španjolac šalje povratnu loptu, oko Martiala nema nikoga i Francuz bez većih problema poentira za izjednačenje. Bila je to 40. asistencija Juana Mate otkad je došao u PL, 16. gol Martiala u sezoni, a ubrzo je zabio i 17.

Igrala se 72. minuta, Rashford je poslao loptu do Martiala koji je zabio za preokret i vodstvo Uniteda! No kakav bi to West Ham bio da se nije nastavio boriti? Bilićev zasigurno ne, možda bi 'čekićari' nekog drugog trenera primili tri komada do kraja, no ne i Bilićev West Ham. Osam minuta je bilo dovoljno Bilić Boysima da izjednače, a zatim i u potpunosti preokrenu rezultat. Kakva utakmica!

Michail Antonio je na asistenciju Dimitrija Payeta zabio za izjednačenje u 76. minuti, da bi Winston Reid, ponovo na asistenciju Payeta, zabio za veliki preokret i konačno slavlje! West Ham se tako u stilu oprostio od dugogodišnjeg stadiona i svi prisutni će cijeli život pamtiti ovaj prekrasan trenutak.

Bilićeve suze sve govore

Koliko sve ovo znači bivšem hrvatskom izborniku sljedeći video govori sam za sebe. Bilić je po završetku utakmice zaplakao, a tu, zaista, više ništa ne treba dodati.