Komentari 10

Bojan Bogdanović fantastičan u porazu od moćnih Cavaliersa

1

Najbolji hrvatski košarkaš zabio je 23 koša LeBronu Jamesu i društvu u jednoj od najboljih svojih utakmica sezone, no nije bilo spasa za Netse koji su izgubili od prvaka 116-108

Po tko zna koji put Bojan Bogdanović noćas je pokazao da je jedan od najvažnijih igrača Brooklyna ove sezone. U tijesnom porazu 116-108 od najbolje momčadi lige, LeBronovih Cavaliersa, Bojan je za 31 minutu na parketu zabio 23 koša te imao dva skoka i četiri asistencije.

Najbolji hrvatski košarkaš imao je vrlo dobar postotak šuta 9/14 (za tricu 5/9) te je bio drugi asistent svoje momčadi. Bolji od njega u tom segmentu bio je tek Caris LaVert s pet asista. Solidan je bio i Justin Hamilton s devet koševa i šest skokova za samo 16 minuta u igri. Kod Clevelanda bez iznenađenja. LeBron James zabio je 36, Love 17, Irving 32...

Na parketu je noćas bio i drugi naš košarkaški dragulj. Dario Šarić u još je jednom tijesnom porazu svoje Philadelphije, ovoga puta od Celticsa 110-106, zabio osam koševa te imao sedam skokova i jednu asistenciju. Na terenu je proveo 22 minute, a manje od njega od igrača koji su dobili priliku imao je samo Luwawu-Cabarrot koji je igrao osam minuta. Embiid s 23 i Ilyasova s 20 ponovno su predvodili 76erse. Kod Celticsa najbolji Bradley (26) i Thomas (24).

Ivica Zubac nije igrao u pobjedi LA Lakersa protiv Heata 127-100, kao ni Hezonja i Rudež u porazu Magica od Rocketsa 100-93. Valja spomenuti i poraz doprvaka Warriorsa u produžetku od Grizzliesa 128-119 uz šest koševima dvocifrenih igrača Memphisa. Kod Golden Statea fantastični Curry zabio je 40 koševa u 42 minute na parketu.