Komentari 35

Briljantna predstava Santinija: Ivan je s dva gola srušio Lyon!

1

Ivan Santini potopio je "lavove" u Caenu! Hrvatski napadač zabio je dva gola u pobjedi svoje momčadi 3-2. Prvi je bio iz penala, a drugi glavom za bijeg iz zone ispadanja u Ligue 1

Ivan Santini svojim predstavama u posljednje vrijeme ozbiljno kuca na vrata hrvatske nogometne reprezentacije. Sjajnu golgetersku formu zadarski je napadač potvrdio ovu nedjelju postigavši dva gola u pobjedi njegova Caena nad Lyonom 3-2.

Maxwel Cornet u osmoj je minuti autogolom donio prednost Caenu, a u 29. minuti vodstvo domaćina udvostručio je naš Ivan Santini iz penala. Činilo se u tim trenucima kako će utakmica bez drame otići na stranu Caena, ali to nije bilo tako.

Na isti je način, s bijele točke, Alexandre Lacazette u 35. minuti smanjio zaostatak Lyona pa ga u potpunosti anulirao u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Trenutak nepažnje u obrani "lavova" iskoristio je Santini u 61. minuti zakucavši loptu glavom u mrežu nakon ubacivanja Yanna Karamoha za 3-2. Bio je to pobjednički gol za domaćine iako je Lyon do kraja bio dominantniji te pogodio i prečku.

Santini je tako došao do deset prvenstvenih golova u prvoj sezoni u Francuskoj. Na diobi je četvrtog mjesta ljestvice strijelaca Ligue 1, iza Edinsona Cavanija (18), Lacazettea (15) i Radamela Falcaa (11), a po deset golova imaju i Bafetimbi Gomis te Alassane Plea.

Ovom se pobjedom Caen izdigao iznad zone ispadanja, na 15. mjesto s 21 bodom. Lyon je ostao četvrtoplasirani s 34 boda.