Komentari 17

Chelsea je razbio Tottenham na Wembleyu, Srbin zabio golčinu

5

Chelsea je u "ljepotici" sezone pokazao da je trenutno najjača engleska momčad, dok je Tottenham po sedmi puta zaredom zaustavljen u polufinalu kupa. Utakmicu je obilježila golčina Nemanje Matića

Nogometaši Chelseaja prvi su finalisti FA Cupa nakon što su u senzacionalnoj polufinalnoj utakmici na Wembleyu slavili protiv Tottenhama 4-2.

Willian je već u 5. minuti donio prednost Chelseaju, a izjednačio je Harry Kane glavom u 18. minuti. Potkraj poluvremena Korejac So ruši Mosesa, a Brazilac Willian iz penala postiže svoj drugi gol na utakmici.

Spursi su uspjeli izjednačiti preko Dele Allija u 55. minuti, no potom je u igru ušao Eden Hazard koji je u 75. minuti opet doveo Chelsea u vodstvo.

Konačnih 4-2 postigao je Nemanja Matić spektakularnim udarcem s 30 metara u same rašlje deset minuta prije kraja.

Bio je to tek četvrti puta da se međusobno u polufinalu sastaju dvije prvoplasirane momčadi u prvenstvu.

U drugom polufinalu u nedjelju, također na Wembleyu, igraju Arsenal i Manchester City.