Dobar, bolji, Medo! Fantastični Obradović torpedirao je Barcu

1

Jugaši su stopostotni! Nakon što su u prvom kolu pobijedili Jadran 12-7, s odličnim su igrama nastavili i u drugom kolu. U Gružu je pala Barceloneta sa 15-13, a Obradović je zabio šest golova

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO upisali su i drugu pobjedu u drugom nastupu u skupini A Lige prvaka nakon što su na svom bazenu svladali španjolsku Barcelonetu s 15-13 (2-4, 3-3, 6-3, 4-3), a briljirao je Paulo Obradović sa šest golova.

Dubrovnik: Utakmica 2. kola A skupine vaterpolske Lige Jug Adriatic - Barceloneta Dubrovnik: Utakmica 2. kola A skupine vaterpolske Lige Jug Adriatic - Barceloneta Dubrovnik: Utakmica 2. kola A skupine vaterpolske Lige Jug Adriatic - Barceloneta
26
| Foto: Grgo Jelavic/PIXSELL - ILUSTRACIJA

Gosti su dvije minute prije kraja prve četvrtine poveli 3-2 i dugo su držali prednost, u dva navrata imali su tri gola viška. No, u trećoj četvrtini igrači Juga zabili su šest pogodaka u nizu, te su iz zaostatka 5-8 došli do vodstva 11-8.

Gosti u zadnjoj minuti treće četvrtine zabijaju dva gola i u posljednju dionicu Jug je ušao sa minimalnim vodstvom 11-10. Pogocima Paula Obradovića i Lorena Fatovića Dubrovčani nakon minute i pol zadnje četvrtine odlaze na 13-10 i do kraja susreta pobjeda domaćina više nije dolazila u pitanje.

Dubrovnik: Utakmica 2. kola A skupine vaterpolske Lige Jug Adriatic - Barceloneta

Kod Juga najbolji je bio Paulo Obradović sa šest golova, dok je Loren Fatović zabio tri. Barcelonetu je predvodio Alvaro Ortega sa četiri pogotka.

Nakon dva kola u skupini A Jug, grčki Olympiacos i mađarski Szolnoki imaju maksimalan učinak, odnosno po šest bodova. Drugi hrvatski predstavnik u skupini A splitski Jadran, koji je na startu izgubio od Olympiacosa (8-17), večeras dočekuje njemački Spandau 04, dok u subotu u 2. kolu skupine B zagrebačka Mladost na svom bazenu igra protiv autsajdera Dinama iz Tbilisija.