Komentari 24

Dr. Ivo nije izvršio operaciju: Karlović ispao s Wimbledona

1

Unatoč porazu, Ivo može biti zadovoljan odrađenim turnirom. Ždrijeb mu je išao na ruku, no nažalost, operacija je ovaj put 'zaštekala'. Tako je Hrvatska ostala na dva predstavnika na Wimbledonu...

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio proći u treće kolo Wimbledona. Najstariji tenisač na All England Clubu nije pronašao formulu protiv Talijana Thomasa Fabbiana i izgubio je sa 6-3, 6-7 (6), 6-3, 6-7 (4) i 6-4 te ispao iz drugog kola.

U prvom setu oba su tenisača držala uvjerljivo svoje servise sve do osmog gema, kada je doktoru zadrhtala ruka. Talijan je sjajnim reternima došao do 'breaka', a potom i u sljedećem gemu sa servisima odveo prvi set u svoju korist.

U drugom setu gledali smo sličnu priču kao i u prethodnom setu. Obojica su držala servise, no više je ipak problema imao naš tenisač. Fabbiani je imao čak i dvije break lopte u sedmom gemu, no ovaj put je u miru nastavio operaciju. Otišlo se u 'tie break' na čemu je Ivo i doktorirao. Obojica su uzeli poene na protivnikovom servisu na samome početku, a onda je Karlović na 7-6 iskoristio prvu set loptu u meču na Fabbianovom servisu i izjednačio na 1-1 u setovima.

Taman kad smo pomislili da operacija ide u dobrom smjeru, pojavile su se male komplikacije. Fabbiani je odmah u drugom gemu oduzeo servis našem Divu i mirno držao servis do kraja za 2-1 u setovima.

A ona je krenula kanonada asova u četvrtom setu. Talijan je na Ivinom servisu osvojio samo pet poena i o novoj 'break' lopti je mogao samo sanjati. Zabio je devet aseva, no i Fabbiani je bio odličan na svome servisu i otišlo se u novi 'tie break'.

Tu je Fabbiani puno bolje krenuo i poveo jako brzo 3-0. Pomislili smo na trenutak da je to možda kraj za našeg doktora, no on nas je opet opovrgnuo. Od sljedećih osam poena on je osvojio čak sedam i na protivnikovom servisu, onako gospodski i romantičarski kako njemu priliči, sjajnim 'sliceom' stigao do seta i izjednačio na 2-2.

Identičan scenarij gledali smo i u posljednjem setu. Obojica su vrlo dobro držala servise sve do 10. gema kada je Ivo upao u krizu. Talijan je došao do 15-40 i imao dvije meč lopte no Karlović je sa sjajnim servisima to neutralizirao. Odmah poslije toga Fabbiani je pogodio nemoguće s bekendom i potom iskoristio treću meč loptu za veliku pobjedu i prolazak u treće kolo. Tamo će igrati protiv Verdasca.

Unatoč porazu, Ivo može biti zadovoljan odrađenim turnirom. Ždrijeb mu je išao na ruku, no nažalost, operacija je ovaj put 'zaštekala'. Tako je Hrvatska ostala na dva predstavnika na Wimbledonu, a riječ je o Petri Martić i Marinu Čiliću...