Komentari 24

Europski Leicester potopio je i Bilićeve, Chelsea juri po titulu!

1

West Ham je na svom travnjaku izgubio 3-2 od Leicestera koji igra preporođeno u posljednje vrijeme. Chelsea je, pak, u samom finišu osigurao vrijednu pobjedu kod Stokea 2-1

Craig Shakespeare definitivno ne piše tragediju u prvim tjednima na klupi posrnulog engleskog prvaka Leicestera. "Lisice" su u 28. kolu Premiershipa rezultatom 3-2 na gostovanju svladale West Ham bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića.

"Čekićari" su imali start iz noćne more koji je uvelike odredio smjer utakmice. Nakon samo sedam minuta na semaforu je, golovima Mahreza i Hutha, stajalo 0-2. Lanzini je u 20. smanjio zaostatak, no u 38. Jamie Vardy vratio ga je na dva razlike.

Iako je West Ham u 63. još jednom došao na korak do povratka preko Andréa Ayewa, preokret se nije dogodio. Branitelj naslova, nakon plasmana u četvrtfinale Lige prvaka, odlazi na šest bodova iznad zone ispadanja, tri manje od West Hama.

A na vrhu - ništa nova. Chelsea je, istina - teže od očekivanog, slavio kod Stoke Cityja 2-1 i pobjegao Tottenhamu na velikih 13 bodova prednosti, uz utakmicu više.

Willian je plavce doveo u vodstvo u 13. minuti, a izjednačio je Jonathan Walters iz penala sedam minuta prije odlaska na odmor. Pobjedu je gostima donio Gary Cahill tri minute prije kraja, a u nadoknadi su domaćini ostali s igračem manje zbog drugog žutog kartona Phila Bardsleyja.