Komentari 44

Ferencvaroš pobijedio Hajduk, Burić bijesnio zbog tvrde igre

1

Momčad Hajduka izgubila je prvu pripremnu utakmicu u Turskoj od Ferencvaroša. Mađari su slavili 4-2, a Burić je bijesnio zbog opasne igre njihovih nogometaša

Koliko ćete još faula napraviti, pa je li ovo ragbi, vikao je trener Hajduka Damir Burić komentirajući opasnu i žestoku igru mađarskih nogometaša.

Inače, Burić je većinu utakmice bio miran, ali na takve startove nije mogao ne reagirati. Čak 20-ak navijača Hajduka i pripadnika Torcide doputovalo je do dalekog turskog Beleka kako bi pružili podršku svojem voljenom klubu. No unatoč podršci Hajduk je izgubio 4-2 od Ferencvaroša u utakmici koja je više podsjećala na ragbi nego na nogomet.

Hajduk je igrao bez nekih važnih igrača - Kalinića, Velazqueza, Vlašića, Veleza i Ohandze, a sastavi su bili mješoviti. Već u 12 minuti 'bijeli' su poveli preko Jeffersona no već do poluvremena rezultat je bio 2-1 za Ferencvaroš. Jedan od dva gola zabio je i legendarni Zoltan Gera mladom golmanu Stipici.

U nastavku se rezultat nije mijenjao do 75. minute kada su Mađari u samo tri minute zabili još dva gola te poveli 4-1. Na golu Hajduka je u tim trenucima bio pričuvni golman Grbić.

'Bijeli' su uspjeli smanjiti rezultat u 81. minuti nakon što je Arteaga dva puta pucao, a mađarski branič igrao rukom u šesnaestercu. Manuel Arteaga izveo je penal i "panenkom" zabio za smanjenje rezultata 4-2.

Spomenimo i da je momčad Splita slavila protiv Sturma iz Graza 3-2. Strijelci su bili debitant Abdiel Arroyo i mladi veznjak Frane Maglica (18).

Sastav Hajduka

Hajduk: Stipica - Juranović, Milović, Bilji, Milić - Jefferson, Balić - Maloku, Sušić, Tudor - Bencun
--Drugo poluvrijeme: Grbić - Juranović, Milović, Nižić, Pejić - Jefferson, T. Bašić - Roguljić, Bencun (od 71. Prskalo), Tudor - Arteaga)

Strijelci: 1:0 - Jefferson (12), 1:1 - Rado (21), 1:2 - Gera (26), 1:3 - Popov (75), 1:4 - Busai (76), 2:4 - Arteaga (81-11 m)