Komentari 126

'Bili' deklasirali 'Nizozemce' i oholog stopera Steenvoordena

1

Matthew Steenvoorden po dolasku u Hrvatsku navodno je izjavio kako je čuo za Dinamo i Rijeku, ali za Hajduk nije nikad. Eto, bilo bi zanimljivo čuti što ima za reći nakon debija na Poljudu, u kome se nije baš proslavio.

Hajduk je protiv Gorice upisao tri boda, no vrjednije od pobjede i od bodova je način na koji su igrači Damira Burića odgovorili na fizički snažnu, na momente i grubu igru gostujuće momčadi. Fizički inferiorni igrači Hajduka nisu se upuštali u duele, nego su spustili loptu na zemlju i pokušavali kombinatorikom izbaciti gostujuću obranu iz ravnoteže.

Rapsodija 'bilih'! Prvi put dobili Goricu, Juranović kao Messi...

Dovoljno je bilo samo pogledati početne postave postrojene uoči početka utakmice da bi se dobio dojam koliko su igrači Sergeja Jakirovića krupniji i snažniji od igrača Hajduka, a tako su se i postavili od prve minute. Svaki duel bio je na rubu prekršaja, pa i preko ruba, od prve minute jasno su dali do znanja da se nisu u Split došli nadigravati, nego pokušati izboriti pobjedu. U doslovnom smislu te riječi.

I to im se na koncu i osvetilo. Iako je nesigurni sudac Marin Vidulin podijelio svu silu žutih kartona u prvom poluvremenu, propustio je uoči pauze isključiti Ndiayea koji je udario Dolčeka u prekidu igre. No Senegalac se potrudio ispraviti popustljivog Vidulina, pa je u 59. minuti opravdano zaradio drugi žuti karton te ostavio svoju momčad na cjedilu, s igračem manje i s rezultatskim deficitom nakon što je večeras sjajni Jairo zabio prvi gol.

Od tog trenutka bila je to posve druga utakmica, a brojčani manjak gostiju iskoristili su igrači Hajduka i u narednih nekoliko minuta preko Jaira i Juranovića riješili pitanje pobjednika. Posebno je lijep bio gol Juranovića, koji je u slalomu prošao četvoricu igrača Gorice, a onda slabijom lijevom nogom lijepo naciljao suprotne rašlje Kahlininog gola.

Gorica je imala svoju priliku za iznenađenje u prvom dijelu, žalit će za poklonom obrane Hajduka koja je u 15. minuti servirala priliku Dvornekoviću, ali on se odlučio pasti pored Ljubića, umjesto da pokuša dostići loptu i zabiti. Sugerirali su gosti da je tu bilo materijala i za kazneni udarac, jer Ljubić se bacio za Dvornekovićem, no dojam s tribina je da je Dvorneković počeo prije padati nego li ga je Ljubić sustigao.

Je li Vidulin zakinuo Goricu za penal pa oprostio isključenje?

Bila je to na koncu sadržajna utakmica, puno bolja u drugom dijelu, a osim događanja na terenu vrijedi notirati i nekoliko neobičnih detalja. Za početak, iako je tek peto kolo za nama, na golu Hajduka već su se promijenila tri golmana, danas je branio mladi Ljubić zbog toga što su Posavec i Duka ozlijeđeni. Jednako neobično, u postavi Gorice je od 64. minute igralo više Nizozemaca nego Hrvata (Suk, Mathieu i Steenvoorden).

A jedan od njih, Matthew Steenvoordena vjerojatno će posebno pamtiti debi na Poljudu. Po dolasku u Hrvatsku navodno je izjavio kako je čuo za Dinamo i Rijeku, ali za Hajduk nije nikad. Eto, bilo bi zanimljivo čuti što ima za reći nakon debija na Poljudu, u kome se nije baš proslavio, ni on, ni njegovi suigrači. Recimo kod Juranovićevog eurogola...

Imamo gol sezone? Juranović: Ovo je za moga pokojnog oca...

Za kraj, danas se na Poljudu okupilo 14.054 gledatelja, kao i obično, znatno više nego na svim ostalim HNL utakmicama zajedno, no večeras se samo na dječjoj tribini Poljuda okupilo 1.144 mladih navijača Hajduka, brojka koju neki prvoligaši mogu samo sanjati.