Komentari 7

Hrvatski rukometaši na pijesku obranili naslov prvaka Europe

1

Hrvatska reprezentacija u rukometu na pijesku obranila je naslov europskog prvaka svladavši u nedjeljnom finalu domaćina Španjolsku nakon raspucavanja 10-8...

Nema previše sportova u kojima je Hrvatska velesila. Uz rukomet, vaterpolo ili, primjerice, boćanje, Lijepa naša može se podičiti i reprezentacijom u rukometu na pijesku koja je u nedjelju obranila naslov europskog prvaka.

U finalnoj utakmici u Lloret de Maru Hrvati su svladali domaćina Španjolsku nakon raspucavanja 10-8. Španjolci su osvojili prvi desetominutni set 17-15, a Hrvatska u nastavku izdominirala osvojivši drugi set 32-23.

Ključem pobjede pokazala se obrana Igora Totića u raspucavanju, nakon koje je Ivan Dumenčić pogodio za novo hrvatsko zlato i 10-8. Priliku za svjetski naslov izabranici Davora Rokavca imat će sljedeće godine u Budimpešti.

Za hrvatsku reprezentaciju u rukometu na pijesku nastupili su David Henigman, Igor Totić, Ivan Dumenčić, Hrvoje Ceković, Valentino Valentaković, Zvonimir Đikić, Ivan Jurić, Drago Vojnović, Ivan Jurić Grgić i Matej Semren.