Komentari 86

Pogledajte divljački start na Lovrenovu nogu, Klopp poludio

3

Hrvatski stoper u povratničkoj utakmici nakon dva mjeseca pauze umalo je ponovno teško stradao. Za brutalan start na Lovrenov gležanj Barkley je dobio samo žuti karton, a Dejan se samo čudom izvukao bez ozljede

Dejan Lovren nakon dva mjeseca pauze zbog ozljede koljena napokon se vratio na teren. U pobjedi u derbiju s Evertonom 3-1 Lovren je odigrao cijelu utakmicu, a posebno će zapamtiti 40. minutu kada je umalo teško nastradao. U jednom duelu za loptu na gležanj mu je krvnički nagazio Evertonov Ross Barkley. Iako se u prvi trenutak činilo da je Dejan ponovno teško stradao, hrvatski je stoper ipak mogao nastaviti utakmicu nakon pružene liječničke pomoći, a Barkley je za brutalan faul kažnjen samo žutim kartonom.

Navijači su na Anfieldu zanijemili od šoka, a Jürgen Klopp na klupi poludio.

No nakon utakmice i Lovren i Klopp smirili su situaciju.

- Ne želim o tome pričati. U derbijima možete očekivati takve startove. Sutra će naslovnice o tome vikati. Neka trener priča o tome ako želi - rekao je Lovren, a Klopp dodao:

- Na nama je da primirimo situaciju. Ja sam još donekle gost u ovoj zemlji. Kako ja mogu odlučiti što je OK, a što ne? Moje je mišljenje da igrač mora napustiti teren zdrav, a ne ozlijeđen. Nije na meni da sudim.

'Redsi' su odlično krenuli u utakmicu. Sadio Mane je već u osmoj minuti sjajno zabio nakon solo prodora. No, gosti su u 28. minuti stigli do izjednačenja kada se nakon prekida pred golom Mignoleta najbolje snašao Pennington i iz blizine pogodio za 1-1.

Za najljepši trenutak utakmice pobrinuo se Coutinho u 31. minuti kada je sjajno zabio s 10-ak metara iskosa s lijeve strane. Konačni rezultat postavio je Origi snažnim udarcem u 60. minuti. Loša vijest za Kloppa je ozljeda Manea koji je morao biti zamijenjen u 57. minuti.