Komentari 23

Inter svladao Bolognu, Jurić je teško nastradao protiv Pescare

1

Nogometaši Intera pobjedom su na gostovanju kod Bologne u 25. kolu stigli na četvrto mjesto Serie A. Momčad Stefana Piolija slavila je 1-0 golom Gabriela u 81. minuti utakmice nakon sjajne akcije i asistencije D'Ambrosija.

Brazilcu nadimka Gabigol ovo je prvi gol za Inter od dolaska iz Santosa za 20 milijuna eura prošlog ljeta. Za važnu pobjedu Gabigol je zabio samo sedam minuta nakon ulaska u igru.

Ivan Perišić odigrao je sjajno cijelu utakmicu, no u nekoliko mu je navrata nedostajalo mirnoće i preciznosti u samoj završnici. Posebno se to pokazalo u 61. minuti kada je iz dobre pozicije s ruba šesnaesterca pucao preko gola. Za Bolognu je cijelu utakmicu igrao Bruno Petković, a Marcelo Brozović i dalje nije na raspolaganju Pioliju zbog ozljede prsta.

Zdenek Zeman zagorčao je život našem Ivanu Juriću visokom pobjedom Pescare nad Genoom 5-0 kojom je dodatno povećao ionako velik pritisak na poziciju bivšeg hrvatskog reprezentativca. Dva je gola zabio Gianluca Caprari, a pojedan Ahmed Benali i Alberto Cerri. Prvi gol bio je autgol Lucasa Orbana.

Napoli je svladao Chievo u gostima 3-1 i izbio na drugo mjesto ljestvice uz utakmicu više i bod više od Rome, a hrvatski reprezentativci Marko Rog i Ivan Strinić utakmicu su odgledali s klupe.