Komentari 12

Iznenađenje u Monte Carlu: Zenit osvojio Superkup!

3

Pobjedom 2-1 protiv Manchester Uniteda ruska je momčad osvojila svoj drugi europski trofej nakon što je lani bila uvjerljivo najbolja u Kupu Uefe

Do kraja su ostale samo dvije minute, Zenit je čuvao vodstvo 2-1, a pritisak Manchester Uniteda bio je sve jači. Rooney je centrirao, Paul Scholes visoko skočio i - zabio! Sudac je odmah dotrčao do njega i pokazao mu crveni karton. Scholes je lijepo zabio, ali zabio je rukom. A kada je on napustio igru, sve je bilo jasno - rusko slavlje u Monte Carlu moglo je početi, Superkup ide Zenitu.
Rusi su bez previše respekta krenuli od samog početka, bili opasniji, a u jednoj se situaciji pred golom Engleza našao i Bilićev stoper Ivica Križanac. Hrabra i atraktivna igra Zenitu se isplatila u 44. minuti. Denisov je nabacivanje iz kornera glavom prebacio u sredinu, a loptu je u mrežu pospremio Pavel Pogrebnjak.
U nastavku je United pokušavao napasti, ali dogodio im se 'čovjek od 30 milijuna eura'. Toliko je Zenit platio Portugalca Dannyja i svi su se čudili. Nakon akcije iz 58. minute skeptika je sigurno puno manje. Vukao je loptu gotovo 40 metara, šetao se kroz obranu Manchestera i na kraju smiješnim napravio Rija Ferdinanda. Preostalo je samo zabiti, ni to mu nije predstavljalo problem.
Gol Nemanje Vidića u 72. minuti bilo je posljednje što je United uspio napraviti u ovoj utakmici i europski prvak se na Otok vratio praznih ruku. Park i O'Shea su imali lijepe šanse, ali i sreća je ove večeri bila na strani društva iz St. Peterburga.