Komentari 8

Jugaši su "potopili" Partizan u Beogradu, Primorje izgubilo

Kod Juga Josip Vrlić, Javier Garcia, Felipe Perrone i Paulo Obradović zabili su po dva gola, a Luka Lončar i Pavo Marković dodali su po jedan. Jug je slavio protiv Partizana 10-6

Vaterpolisti Juga CO u srijedu su u susretu šestog kola skupine B Lige prvaka u Beogradu pobijedili Partizan sa 10-6 (3-1, 3-1, 1-1, 3-3).

Jugaši su dominatno krenuli u susret i golovima Vrlića, Perronea te Pave Markovića poveli su 3-0. Do poluvremena su održavali prednost od dva do tri gola. Ni u posljednje dvije četvrtine igrači Partizana nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, tek su polovicom zadnje dionice došli na dva gola zaostatka, i to je bilo sve.

I prije tjedan dana Jug je slavio protiv Partizana, tada je na svom bazenu pobijedio sa 12-4. Večeras se u skupini B još sastaju Galatasaray - OSC Budimpešta, te Szolnoki - Pro Recco.

Kod Juga Josip Vrlić, Javier Garcia, Felipe Perrone i Paulo Obradović zabili su po dva gola, a Luka Lončar i Pavo Marković dodali su po jedan. U redovima Partizana Gavril Subotić upisao je dva pogotka, a Lucas Geilen, Dimitrios Tigkas,  Đorđe Tanasković i Ognjen Stojanović po jedan

Drugi hrvatski predstavnik u Ligi prvaka, riječko Primorje, večeras u skupini A gostuje kod Barcelonete.

Primorje izgubilo u Barceloni

Vaterpolisti Primorja EB u srijedu su u susretu 6. kola skupine A Lige prvaka izgubili na gostovanju kod Barcelonete sa 7-9 (1-1, 0-4, 3-1, 3-3).

Dvoboj je praktički bio odlučen u drugoj četvrtini koju je Barceloneta riješila u svoju korist sa 4-0 i povela sa 5-1. U nastavku se Primorje u nekoliko navrata uspjelo primaknuti na dva gola razlike, 6-4 na kraju treće četvrtine, te 7-5, 8-6 i 9-7 u četvrtoj četvrtini, no ne i bliže.

Miho Bošković je s četiri gola bio jedini raspoloženi igrač Primorja, po jedan pogodak dodali su Cosmin Radu, Petar Muslim i Anđelo Šetka, dok su kod Barcelonete najbolji bili Martin Famera s tri i Marc Roca s dva gola.

Ovim porazom Primorje EB uvelike si je smanjio izglede za plasman na završni turnir šest momčadi, trenutačno je treće na ljestvici s osam bodova, koliko ima i četvrti Eger, ali s utakmicom više od mađarskog predstavnika, koji ionako ima osiguran plasman na završni turnir kao domaćin. Na vrhu skupine je Olympiakos sa 12 bodova ispred Barcelonete koja ima 11, dok su na dnu Spandau 04 s tri i Jadran (HN) s dva boda.