Komentari 7

Juventus nema mira: Napoli, Roma i Lazio ostvarili pobjede

1

U nedjeljnim popodnevnim utakmicama 20. kola Serie A od 15 sati sva tri kluba s vrha ljestvice ostvarili su pobjede i tako se približili vodećem Juventusu koji, istina, ima dvije utakmice manje

U nedjeljnim utakmicama 20. kola talijanske Serie A favorizirane su momčadi ostvarile pobjede pa se Roma približila na samo bod Juventusu, ali branitelj naslova prvaka iz Torina ima dvije utakmice manje.

Tri boda je Romi na gostovanju kod Udinesea donio Raja Nainggolan golom u 12. minuti, a šest minuta poslije Edin Džeko nije uspio udvostručiti vodstvo iz penala pa je dvoboj završio minimalnom pobjedom gostiju. Hrvatski napadač Stipe Perica igrao je od 52. minute za Udinese, ali nije uspio doći u izgledniju priliku za gol.

Marko Rog ostao je na klupi, a Ivan Strinić bio u početnoj postavi Napolija koji je s uvjerljivih 3-1 svladao posljednjeplasiranu Pescaru. Hrvatski reprezentativac je zamijenjen u 86. minuti, a golove za domaću momčad postigli su Tonelli (47), Hamšik (49) i Mertens (86), a poraz Pescare ublažio je Caprari s bijele točke (90+4). Napoli je stigao na četiri boda zaostatka za Juventusom, a zadržao se tri boda iza Rome.

I Lazio je u nedjelju stigao do tri boda pobijedivši na rimskom Olimpicu Atalantu 2-1. Gosti su poveli preko Petagne (21), ali su Milinković-Savić (45+1) i Immobile (68) golovima donijeli preokret te zadržali Lazio na bod iza Napolija.

Genoa je pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića doživjela jedan od težih poraza, izgubivši na gostovanju kod Cagliarija 4-1. Tako se Cagliari odvojio na tri boda prednosti pred momčadi iz Genove i skočio na 10. mjesto, dok je Genoa na 15. poziciji, ali joj ostanak u Serie A nije ugrožen zbog toga što su tri najlošije momčadi Palermo (10), Crotone (9) i Pescara (9) u velikom bodovnom zaostatku za najbližim pratiteljima.

U posljednjoj utakmici 20. kola Fiorentina je u nedjelju od 20.45 sati domaćin vodećem Juventusu.

Serie A, 20. kolo:

• Cagliari - Genoa 4-1 (Borriello 40, 60, Joao Pedro 44, Farias 64-11m / Simeone 29)
  • Lazio - Atalanta 2-1 (Milinković-Savić 45+1, Immobile 68 / Petagna 21)
  • Napoli - Pescara 3-1 (Tonelli 47, Hamšik 49, Mertens 86 / Caprari 90+4-11m)
  • Sampdoria - Empoli 0-0
  • Sassuolo - Palermo 4-1 (Matri 15, 66, Ragusa 24, Politano 83 / Quaison 9)
  • Udinese - Roma 0-1 (Nainggolan 12)