Komentari 115

Nismo zaboravili igrati: 'Lisice' razbile Pepov Manchester City

18

Nakon 20 minuta Liecester City vodio je 3-0. Podsjetile su "lisice" na šampionsku prošlu sezonu i uz "hat-trick" Jamieja Vardyja razbile su Manchester City 4-2 na svom stadionu.

Dečki, pokažite to šampionsko srce. Izađite i pobijedite, rekao je Claudio Ranieri svojim igračima koji su utakmicu protiv Cityja dočekali na 14. mjestu Premiershipa.

Nakon 20 minuta Liecester City vodio je 3-0. Podsjetile su "lisice" na šampionsku prošlu sezonu i uz "hat-trick" Jamieja Vardyja razbile su Manchester City 4-2.

Manchester City manager Pep Guardiola looks dejected

Tri gola u pet minuta

Nemojte da vas zavaraju ova dva gola Cityja jer Pepova momčad bila je očajna. Prvi gol zabili su igrači Cityja u 82. minuti iz prvog udarca u okvir gola, a drugi u 90.

Bio je to debakl Guardiolove momčadi i 'copy paste' taktika Leicestera kojom je lani senzacionalno osvojio ligu. Čekali su svoje šanse i svaku su pretvorili u gol.

Jamie Vardy zabio je prvi "hat-trick" u Premiershipu u 85. nastupu, a on i King šokirali su City u prvih pet minuta. City je bio na koljenima, a dotukao ga je Vardy u 20. minuti. Slimani je bio dvostruki asistent, a City nije imao odgovor na Ranierijeve "lisice" koje su podsjetile na ono šampionsko doba lanjske sezone.

Vardy je 12 minuta prije kraja poslao i četvrtu loptu iza leđa golmana Cityja i to je bilo tek treći put da Guardiola prima četiri gola u prvenstvenim utakmicama, nakon što je 'četvorku' dobio od Atletica 2009. i Wolfsburga 2015. Cityjev poraz ublažili su Kolarov i Nolito, no to je i dalje debakl momčadi koja se bori za naslov.

Leicester je nakon ove pobjede ostao 14. klub Premiershipa sa samo 16 bodova u 15 utakmica, a City je četvrti i Arsenal mu bježi četiri boda.

Tražio sam ratnike, dobio sam ratnike

Ovo što ste danas vidjeli bio je pravi Leicester. Bili smo loši u zadnjim utakmicama, ali danas smo bili pravi. Igrali smo pametno, usporili smo tempo i čekali šansu. To je naša snaga, ne možemo držati loptu, ali iz protunapada smo sjajni, rekao je Claudio Ranieri.

- Igračima sam rekao da trebam ratnike jer se borimo za ostanak. Pokazali su mi ono što sam htio vidjeti - dodao je Ranieri.

- Možda će igračima ipak trebati malo više vremena da se priviknu na stil nogometa koji želim. Moramo promijeniti mentalitet. Napravili smo puno pogrešaka danas - rekao je Pep Guardiola.

Najefikasniji dan u povijesti Premiershipa

Danas je odigrano šest utakmica u Premiershipu i to je najefikasniji dan u povijesti engleskog nogometa. Nikad u šest ili manje utakmica u engleskom prvenstvu nije palo čak 29 golova što je nevjerojatna brojka od 4,8 po utakmici.

Arsenal Stoke City
Arsenal

Arsenal je slavio kod kuće protiv Stoke Cityja 3-1 te je preuzeo vrh ljestvice. Hull i Crystal Pallace odigrali su 3-3, Burnley je slavio protiv Bournemoutha 3-2, a istim rezultatom Watford je bio bolji od Evertona. Najmanje golova bilo je Liberty stadionu gdje je Swansea dobio Sunderland 3-0.

REZULTATI:

Leicester - City           4-2 (Vardy 3, 20, 78 / Kolarov 82, Nolito 90)
Burnley - Bournemouth      3-2 (Hendrick 13, Ward 16, Boyd 75 / Afobe 45+2, Daniels 90+1)
Arsenal - Stoke City       3-1 (Walcott 42, Ozil 49, Iwobi 75 / Adam 29-11m)
Hull City - Crystal palace 3-3 (Snodgrass 27-11m, Diomande 72, Livermore 78 / Benteke 52-11m, Zaha 70, Campbell 89)
Swansea City - Sunderland  3-0 (Sigurdsson 51-11m, Llorente 54, 80)
Watford - Everton          3-2 (Okaka Chuka 36, 64, Proedl 59 / Lukaku 17, 86)