Komentari 4

Sjevernoirska tragedija na De Kuipu, Belgija prva na Euru!

1

Nogometna reprezentacija Belgije kao prva se plasirala na Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u 12 gradova u 12 europskih zemalja.

Belgija je u susretu sedmog kola I skupine pobijedila San Marino s 9-0 upisavši i sedmu pobjedu u skupini uz gol razliku 28-1.

Golove za brončane s posljednjeg SP-a u Rusiji zabili su Lukaku (28, 41), Chadli (31), Brolli (35-ag), Grandoni (43-ag), Tielemans (45+1), Benteke (79), Verschaeren (84-11 m) i Castagne (90).

Korak do EP-a u skupini I je i Rusija koja je pobijedila Škotsku s 4-0. Škoti su se dobro držali skoro sat vremena, a potom su se "raspali". Golove za "Zbornaju" zabili su Dzjuba (57, 70), Ozdoev (60) i Golovin (84).

Preokret Nizozemaca

Pravu dramu vidjeli su gledatelji u Rotterdamu gdje je Nizozemska bila na rubu poraza od Sjeverne Irske, ali je na koncu slavila s 3-1 i preuzela vrh ljestvice skupine C.

Gosti su poveli u 75. minuti golom Magennisa, no pet minuta kasnije izjednačio je Depay. Gosti su do sudačke nadoknade držali važan bod, ali su De Jong golom u prvoj minuti nadoknade i Depay pogotkom u četvrtoj minuti sudačkog dodatka donijeli Nizozemcima važne bodove.

U skupini G Poljska i Austrija su upisale važne pobjede na putu prema EP-u, a u igru za europsku smotru vratila se i Sjeverna Makedonija koja je srušila Sloveniju s 2-1 uz dva gola Elmasa, dok je iz penala na kraju smanjio Iličić.

Poljska je u Rigi pobijedila Latviju sa 3-0, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Robert Lewandowski (9, 13, 76). dok je Austrija Beču bila bolja od Izraela s 3-1.