Komentari 34

Zamrznuti na -58: Zadrani su pretrpjeli najteži poraz u RH!

1

Gotovo nestvarno zvuči rezultat utakmice četvrtog kola ABA lige u Zagrebu u kojem je Cedevita uništila problemima preplavljen Zadar 58 razlike. Bilo je 120-62

Košarkaši Cedevite nanijeli su katastrofalan poraz Zadru od 120-62 (30-17, 31-10, 25-18, 34-17) u Zagrebu u susretu četvrtog kola regionalne ABA lige.

Do samog početka utakmice nije se znalo hoće li Zadrani odigrati utakmicu. Najavili su štrajk zbog nemogućnosti registriranja dvojice igrača Kovačevića i Marića uslijed Fibine suspenzije zbog nagomilanih dugova, ali su se ipak pojavili u Domu sportova. Možda bi bilo bolje da nisu...

Bila je to najuvjerljivija pobjeda Cedevite otkako se natječe u ABA ligi, najuvjerljivija pobjeda protiv Zadra u svim natjecanjima u međusobnim susretima, dok je Zadru ovo najteži poraz od samostalnosti Republike Hrvatske te treća utakmica zaredom u kojoj je primio 100 ili više koševa. Ukupno su protiv Budućnosti, Crvene zvezde i Cedevite izgubili sa 111 poena.

Već nakon dvije četvrtine bilo je ogromnih 61-27 za Cedevitu, a ta prednost je narasla u nastavku na čak 58 razlike, pri čemu su igrači Cedevite postigli čak 120 koševa.

U nevjerojatnom napadačkom učinku zagrebačke momčadi, koja je utakmicu završila s impresivnih 61 posto uspješnosti šuta, prednjačili su Arapović, Hopson i Bilan s po 15 koševa, James i Babić dodali su po 14, dok su još dvojica igrača - Begić (13) i Musa (12) - postigli preko deset koševa. Zadrane su predvodili Marinković (16) i Vladović (14).

Cedevita je sada na omjeru 2-2, a Zadar 1-3, dok su zasad maksimalni s tri pobjede Crvena zvezda, Partizan i Budućnost.

- Odigrali smo dobru utakmicu. Vidi se da nam je pobjeda protiv MZT-a podigla samopouzdanje. Bili smo pravi u obrani i zatvorili smo Zadru tranziciju, što je njihovo najjače oružje. Znali smo da nazad ne trče dobro kao naprijed i to smo iskoristili. Zabili smo puno laganih poena, imali smo puno istrčavanja i zicera i to se nastavilo i u drugom poluvremenu, osim u periodu kad smo imali petorku s Krušlinom, Musom i Dukanom na tri vanjske pozicije. Tu smo malo izgubili ritam, no kad su ušli playmakeri koji su to po vokaciji nastavili smo igrati dobru obranu, a i u napadu je bilo dobro - rekao je Veljko Mršić, trener Cedevite.

- Teško je nešto reći poslije ovakve prezentacije ekipe Zadra. Sam pristup igri na samom početku, a i energija koju smo dali su vrlo skromni u odnosu na ovakvu Cedevitu kakva je bila večeras i mi ne možemo odgovoriti ovakvim ekipama kao što su Crvena zvezda, Cedevita i Budućnost. Imamo smanjen broj igrača u rotaciji. Cijela zbrka oko registriranih i neregistriranih igrača odvela je ekipu u neko sasvim drugo razmišljanje i nismo u stanju zaprijetiti takvim ekipama. Ja sam siguran da ćemo u nastavku prvenstva s ekipama koje su u rangu s nama pokazati naše pravo lice jer Cedevita je ekipa koja je za nas druga dimenzija. Ne možemo im parirati ni u jednom segmentu igre i to se večeras pokazalo na parketu - kazao je Ante Matulović, trener Zadra.