'Ovo je bila naša najbolja utakmica otkako sam trener'

2

U dvije utakmice u Ligi prvakinja pokazali smo dva lica, a ovo je ono ljepše. Mogu reći da je ovo najbolja utakmica koju je Podravka Vegeta odigrala otkako sam ja trener, rekao je ponosno Saračević nakon pobjede

Slavljenički zagrljaj i ples rukometašica Podravke Vegete nakon dramatičnih i teških 60 minuta i rezultata 25-24, najbolje je oslikao s koliko su želje i energije ušle u utakmicu 2. kola DELO EHF Lige prvakinja u kojoj su izvojevale veliku pobjedu nad renomiranim gošćama iz Norveške, Vipers Kristiansand, koje spadaju u žensku rukometnu elitu starog kontinenta.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:27

Počelo je bajno. U prvih 10 minuta momčadi Vipers Kristiansand, nije nigdje bilo jer su domaće rukometašice povele s velikih 5:0. No, ubrzo se Norvežanke „sređuju“ i utakmica ulazi u neizvjesnije rezultatske vode, jer gošće pušu za vrata Saračevićevim curama, koje su odolijevale pritisku i kad su sjajne rukometašice iz dalekog Europskog sjevera došle na gol ili dva, podravkašice, ne padaju, već dižu ritam. Na poluvrijeme se otišlo s dva zgoditka prednosti koje igračice iz grada juhe ne ispuštaju i u dramatičnoj završnici uspijevaju pobijediti s jednim zgoditkom razlike, ali vrijednim dva boda.

- Moram od srca čestitati curama na fanatičnoj borbi. Ovo je bilo sat vremena transa. Svaka od njih je dala svaki atom snage u ovu utakmicu. U ove dvije utakmice u Ligi prvakinja pokazali smo svoja dva lica, a ovo je svakako ono ljepše. Mogu reći da je ovo najbolja utakmica koju je Podravka Vegeta odigrala otkako sam ja trener – bio je precizan trener Saračević.

Dečki, evo vam šansa: Červar u repku pozvao srebrne juniore

Tom su pobjedom pokazale da će na svom parketu uz navijanje kakvo im je priredila vjerna publika svakome predstavljati teško probavljiv začin. Čini se da je sudački par iz Makedonije podlegao autoritetu Norvežanki, jer za razliku od domaćih koje su se „hladile“ osam minuta gošće, nisu imale niti jedno isključenja. Stekao se dojam, da su zaslužile, jer su i one bespoštedno „mlatile“ u obrani, a brojni sedmerci za domaće potvrđuju taj dojam.  Iako je teško neku od igračica izdvojiti iz momčadi koja je disala kao jedan, ipak je uz sjajnu Risović na vratima, prva dama rukometne predstave bila Dejana Milosavljević koja je zabila 10 zgoditaka. Fascinirala je njezina mirnoća, jer treba imati glavu i zabiti sedam od sedam sedmeraca. Da je ovo najbolje izdanje Podravke Vegete u Saračevićevom mandatu potvrdio je i on sam nakon susreta.