Komentari 13

Poreč odbrojava tjedan dana do najvećeg ljetnog spektakla

7

U uvali Peškera u Poreču 2. lipnja počinje serija elitnih turnira odbojke na pijesku "Swatch Beach Volleyball Major Series". Poreč je spreman za spektakularni turnir

Poreč je spreman. Serija elitnih turnira odbojke na pijesku kreće 2. lipnja u uvali Peškera. Na turniru s nagradnim fondom od 800.000 dolara bit će 32 para u muškoj i ženskoj kategoriji, a među njima i po dva hrvatska para u obje konkurencije.

Slika iz Poreča ići će uživo u svijet.

- Vidim da je Hrvatska spremna, da je Poreč spreman i svi igrači vesele se doći u Poreč. Ovo je zaista najviša razina odbojke na pijesku, svi timovi koji će igrati na ovom turniru su potencijalni pobjednici jer samo 32 najbolja svjetska tima dobila su kartu za ovo prestižno natjecanje - rekao je olimpijski, svjetski i trostruki europski prvak u odbojci na pijesku, Julius Brink , koji je nedavno bio u posjeti Hrvatskoj.

Projekt Poreča kao jedne od svjetskih stanica za elitni turnir odbojke na pijesku vrijedan je tri milijuna dolara. Izgrađeno je pet pomoćnih terena te centralni teren u uvali Peškera koji će na svojih 8000 četvornih metara ugostiti 5000 gledatelja koji će u šest dana (od 2. do 7. lipnja) pratiti 200 mečeva.

Ulaz je besplatan, a polufinale i finale turnira uživo će prenositi televizija RTL2.

Hrvatska s dva para u Poreču

Hrvatsku će na ovom turniru s vrtoglavim nagradnim fondom od 800.000$ predstavljati dva predstavnika u muškoj (Ivan Zeljković/Filip Silić i Ivan Đorđević/Nikša Dell'Orco) i dva tima u ženskoj konkurenciji (Maja Roško/Antea Tadić i Dalida Vernier/Tea Jurić).