Komentari 13

Prevc u Kazahstanu potvrdio naslov prvaka Svjetskog kupa

1

Čudesni Slovenac Peter Prevc, nakon pobjeda u novogodišnjoj turneji i Svjetskom prvenstvu, u Almatiju je postao prvi skijaš skakač koji je zaokružio naslove osvojivši i Svjetski kup

Slovenac Peter Prevc pobijedio je u natjecanju skijaša skakača u kazahstanskom Almatiju osiguravši pritom ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu šest natjecanja prije kraja sezone.

Prevc je do 13. pobjede ove sezone, čime je izjednačio rekord Austrijanca Gregora Schlierenzauera iz sezone 2008/09., stigao skokovima od 139,5 i 139 metara. Drugo mjesto osvojio je Nijemac Severin Freund (137/141,5m), a treći je bio Norvežanin Daniel-André Tande (140,5/139,5).

Prevc vodi u ukupnom poretku s nedostižnih 1898 bodova, drugi je Freund s 1279 bodova, a treći je Austrijanac Michael Haybock s 1143 boda.

Nakon što je osigurao naslov ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, Prevc u idućih šest nastupa lovi dva rekorda. S jednom pobjedom prestigao bi Schlierenzauera po broju pobjeda u jednoj sezoni, a još mu nedostaje i 185 bodova kako bi postao rekorder po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni. Taj rekord od 2009. drži Schlierenzauer koji je tada osvojio 2083 boda.

Prevc je ipak dohvatio jedan rekord. Postao je prvi skijaš skakač koji je u jednoj sezoni osvojio veliki Kristalni globus, novogodišnju turneju i Svjetsko prvenstvo.