Komentari 51

Radošević je zabio za Salzburg, Hrvatska bez dva kluba u LP-u

3

Bili smo na 15. mjestu koje osigurava dva predstavnika u Ligi prvaka, ali pobjedom Salzburga protiv Schalkea Austrija je po nacionalnom koeficijentu preskočila Hrvatsku za samo 0.125 bodova

U susretu posljednjeg kola I skupine Europske lige RB Salzburg je pobijedio Schalke 2-0, a drugi gol za austrijski sastav zabio je Josip Radošević. Hrvatski veznjak je zabio u sudačkoj nadoknadi. Salzburg je u vodstvo doveo Xaver Schlager u 22. minuti. Radošević je odigrao cijeli susret, baš kao i Duje Ćaleta-Car.

Austrija preskočila HNL

Utakmica nije imala rezultatsku važnost jer je Schalke i prije ove utakmice osigurao prvo mjesto, dok su Austrijanci bili bez izgleda za plasman u drugi krug.

No imala je važnost za Hrvatsku. Upravo je ova utakmica presudila da Hrvatska izgubi dva mjesta u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Bili smo na 15. mjestu koje osigurava dva predstavnika, ali pobjedom Salzburga protiv Schalkea Austrija je po nacionalnom koeficijentu preskočila Hrvatsku za samo 0.125 bodova.

Hrvatska je imala 0.6250 bodova prednosti ispred Austrije kojoj je zadnjeg dana trebala pobjeda i remi njezinih predstavnika u Europi u tri utakmice.

Bečka Austrija izgubila je već dobivenu utakmicu kod Viktorije Plzen, a Rapid je odigrao 1-1 protiv Bilbaa. U tom trenutku Hrvatska je imala dva predstavnika, ali onda je Salzburg dobio Schalke i sve je palo u vodu.

Pobjeda Nice, iznenađenje Hapoela

U drugom susretu Nica je pobijedila Krasnodar 2-1. Gosti su poveli golom Smolova u 52. minuti, no 10 minuta kasnije Krasnodar je ostao s igračem manje nakon što je isključen Granqvist koji je pritom skrivio kazneni udarac. Jedanaesterac je iskoristio Bosetti. U 78. minuti Nica je zabila za 2-1, a strijelac je bio Le Marchand.

Schalke je osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, Krasnodar je drugi sa 7, koliko ima i RB Salzburg, ali je slabiji u međusobnom skoru, a posljednja je Nica sa šest bodova.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se Hapoel Be'er Sheva koji je na gostovanju kod Southamptona odigrao 1-1 i time zbog boljeg međusobnog skora prošao dalje. Gosti su poveli u 79. minuti golom Buzagla, a izjednačio je Van Dijk u sudačkoj nadoknadi.

Navijači poručili Interu: Sramite se!

U drugom susretu iz skupine K Inter je pobijedio prašku Spartu 2-1 no talijanski velikan je i prije zadnjeg kola ispao. Oba gola zabio je Eder (23, 90). Strijelac za Spartu bio je Maraček u 54. minuti, a Dočkal je 10 minuta kasnije promašio kazneni udarac. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je u drugom poluvremenu, dok Marcelo Brozović nije nastupio.

Na tribinama nije bilo najvatrenijih navijača milanskog kluba što je bio svojevrsni bojkot nakon sramotnih utakmica u Europi ove sezone. Česi su osvojili prvo mjesto s 12 bodova, a drugu pozicija je pripala Hapoelu s osam bodova, koliko ima i Southampton. Inter je ostao na začelju sa šest bodova.

"Četiri poraza u pet utakmica. Ovo je ono što zaslužujete zbog nedostojanstvenih nastupa. Sramite se!", pisalo je na transparentu na tribinama milanskog stadiona.

Inter  Milan v Sparta Prague - UEFA Europa League - Group K

United slavio, Austria i Anderlecht ispustili dva gola prednosti

Nogometaši Manchester Uniteda u Odesi su pobijedili Zorju 2-0 potvrdivši prolaz u drugi krug natjecanja Europske lige. "Crveni vragovi" su stigli do pobjede golovima Henrika Mhitarjana (48) i Zlatana Ibrahimovića (89).

Manchester United

U drugom susretu iz A skupine Fenerbahče je u Rotterdamu pobijedio Feyenoord 1-0 osvojivši prvu poziciju. Pogodak odluke zabio je Moussa Sow u 22. minuti.

U skupini C Anderlecht i St Etienne su osigurali prolaz i prije zadnjeg kola, a u dvoboju u Bruxellesu odlučili su o prvom mjestu. Anderlecht je imao dva boda više, a nakon prvog poluvremena i dva pogotka prednosti. Međutim, Francuzi su odigrali sjajno drugo poluvrijeme i s tri gola okrenuli su rezultat i izborili pobjedu. Čak su i promašili jedan kazneni udarac.

Domaćin je poveo golovima Alexandrua Chipciua (21) i Nicole Stanciua (31), no u nastavku za St Etienne su zabili Alexander Soderlund (62, 67) i Kevin Monnet-Paquet (74), dok je Henri Saivet promašio jedanaesterac u 54. minuti.

Austria se oprostila od Europe

Dva gola je ispustila i bečka Austrija na gostovanju kod Viktorije Plzen. Austrijanci su imali i igrača više od 19. minute, no izgubili su 2-3 i oprostili se od Europe. Gosti su vodili 2-0 golovima Raphaela Holzhausera (19) i Lukasa Rotullera (40). Smanjio je Tomaš Horava (44), a u nastavku je Viktoriji prvu pobjedu u skupini donio dvostruki strijelac Michal Duriš (72, 84).

U drugom susretu Astra Giurgi i Roma su odigrali bez golova. Na koncu je Roma osvojila prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, a Rumunji su drugi s osam bodova.

U skupini B APOEL i Olympiakos su i prije zadnjeg kola izborili prolaz, a u međusobnom susretu u Nikoziji odlučili su o pobjedniku skupine. Domaćin je slavio 2-0 golovima Manuela da Coste (19-ag) i Igora De Camarga (83).

ŽDRIJEB U PONEDJELJAK

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige održat će se 12. prosinca u Nyonu. Prve utakmice 16-ine finala na rasporedu su 16. veljače, a uzvrati su sedam dana kasnije. Nositelji će biti pobjednici 12 skupina, te četiri najbolja trećeplasirana sastava iz Lige prvaka. Klubovi iz iste zemlje i koji su igrali u istoj skupini ne mogu igrati međusobno u idućoj rundi natjecanja.

POBJEDNICI SKUPINA: Šahtar, Fiorentina, Osmanlispor, Fenerbahče, APOEL, St Etienne, Zenit St Petersburg, Roma, Ajax, Schalke, Sparta Prag, Athletic ili Genk

DRUGOPLASIRANI: Gent, PAOK, Villarreal, Manchester United, Olympiakos, Anderlecht, AZ Alkmaar, Astra Giurgiu, Krasnodar, Celta, Hapoel Ber Sheva, Athletic ili Genk

DOLAZE IZ LIGE PRVAKA: Kopenhagen, Lyon, Tottenham, Bešiktaš (nositelji), te Ludogorec, Borussia Moenchengladbach, Rostov, Legia Varšava

NAPOMENA: Plasman u 16-inu finala osigurali su i Athletic Bilbao i Genk, međutim tko će biti pobjednik skupine bit će poznato u petak nakon što se odigra odgođena utakmica Sassuolo - Genk.