Komentari 8

Roma pobijedila Sampdoriju i ostala na petom mjestu za EL

1

Nogometaši Rome pobijedili su na svojem Olimpijskom stadionu u Rimu Sampdoriju i zadržali peto mjesto koje vodi u Europsku ligu. Roma je nastavila dobar niz

Jedva su nogometaši Rome pobijedili Sampdoriju na Olimpijskom stadionu u Rimu 2-1 i ostali na petom mjestu koje vodi u Europu sljedeće sezone. Strijelci za Romu su bili Alessandro Florenzi i Diego Perotti dok je Miralem Pjanić zabio autogol za Sampdoriju.

Bila je ovo utakmica s dva poluvremena - za svaku momčad po jedno. Roma je bila bolji protivnik u prvom dok je Sampdoria bila u nastavku.

Alessandro Florenzi je pogodio za 1-0 u 45. minuti prvog poluvremena nakon što se lopta odbila poslije udarca Stephana El Shaarawyja. Samo četiri minute u nastavku utakmice Diego Perotti je lijepim udarcem s ruba šesnaesterca zabio za vodstvo 2-0.

Bivšem Rominom igraču, a sada treneru Sampdorije Vincenzu Montelli bilo je jasno da ako se njegova momčad ne probudi da će doživjeti još jedan debakl.

Veznjak Sampdorije Fernando je u 57. minuti pucao, a lopta se nespretno odbila od Miralema Pjanića, koji ju je skrenuo u gol. Sampdoria je stigla do 2-1 i nanjušila krv.

Otkad je pao gol za smanjenje vodstva, Sampdoria je bila ta koja je napadala, a pravo je čudo kako nije došla makar do izjednačenja.

Wojciech Szczesny je u par navrata odlično obranio pokušaje nogometaša Sampdorije i na kraju bio junak Rimljana.
Roma je ovom pobjedom nastavila dobar niz. Otkad je Luciano Spaletti postao trener 'vučice' Roma je izgubila samo jednu utakmicu - onu protiv Juventusa 1-0 u Torinu.