Komentari 215

Ludnica na Bernabeuu: Real je preko Cityja ušao u finale LP-a

21

Real Madrid pobijedio je Manchester City 1-0 u uzvratnoj utakmici polufinala i plasirao se u finale Lige prvaka protiv Atletico Madrida u Milanu

UŽIVO: Real - Manchester City 1-0 (Bale 20')

Prijenos se ne osvježava automatski, već to morate učiniti ručno.
Kliknite ovdje za ponovno učitavanje.

90'+4' KRAJ! Real je u finalu Lige prvaka protiv Atletico Madrida!

90' Četiri minuta sudačke nadoknade.

89' Što je čekao Agüero dosad?! Evo ga, budi se u zadnjim minutama. Opasan udarac, ali ne u okvir.

88' Mateo Kovačić će dobiti nekoliko minuta. Ovacije za Luku Modrića koji izlazi.

84' De Bruyne je pucao! Lukavo, ali opet nije išlo u okvir.

83' Sterling je bio na lijevoj strani, Vasquez je žestoko startao na njega i dobio žuti karton. Dobro je prošao Realov igrač.

79' Pazite sad, 79 minuta, City s dva udarca. Niti jedan u okvir.

71' Modrić bježi Fernandu, ovaj ga ruši i dobiva žuti karton. Real kontrolira utakmicu. City bezidejan. Bez i jednog udarca u okvir, a ukupno su gosti imali tek dva udarca. Real s druge strane 12.

67' Rodriguez je ušao umjesto Isca.

64' Ronaldo je zabio, ali bio je u zaleđu.

60' Pellegrini je ubacio Sterlinga, izvadio je Tourea. Nema se više što čekati. City mora zabiti.

55' Ronaldo! Hart brani! City se otvorio. I obrana se otvorila. Pušta na sve strane.

52' City je i dalje bez udarca u okvir.

52' Modrić u šansi! Kakva prilika za našeg veznjaka. Luka je prihvatio loptu i pucao, ali Hart je odbio u korner.

Real Madrid v Manchester City - UEFA Champions League Semi Final Second Leg

50' Jese je pucao preko gola! Dobar ulazak Reala u nastavak.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+2' KRAJ PRVOG DIJELA: Real vodi 1-0 golom Garetha Balea. City je imao jednu šansu, Fernandinho je pogodio stativu. Real je dominirao većim dijelom utakmice, ali nisu ni Madriđani stvorili previše šasni. Jedan sjajan potez Balea bio je dovoljan za prednost.

44' STATIVA SPAŠAVA REAL! Realova obrana ostavila je Fernandinha samog, ali veznjak Cityja pogađa stativu. Velika sreća za madridski klub.

37' Evo i grafičkog prikaza Baleovog gola. Jednostavno to izgleda. Iako se isprva činilo kako je Baleova lopta završila u mreži nakon bloka, to nije slučaj. Nitko nije dirao loptu. Bale je zabio u rašlje desnom nogom.

36' "Proključao" je Bernabeu nakon što je Real zabio, ali Pepe je bio u ofsajdu.

33' City sramežljivo pokušava nešto prema naprijed, ali ne ide mu baš. Do tada, dvije zanimljive činjenice. Zidaneu (još) nisu pukle hlače, a Ronaldo je slavio gol s Baleom.

30' City još nije složio pravu šansu. De Bruyne je bio u dobroj situaciji, ali nije se proslavio primanjem lopte. U nastavku akcije Belgijac ruši Marcela i dobiva žuti karton.

20' GOOOOOOOOL! Gareth Bale! Real vodi protiv Manchester Cityja 1-0. Modrić je dodao Carvajalu, desni bek Reala sjajno vidi Balea, a Velšanin desnom nogom pogađa rašlje. Pitanje je li Bale htio pucati ili ubaciti. Nebitno, produžetaka sigurno neće biti.

19' Modrić je bio na rubu šesnaestrca, lijepo se riješio jednog, ali onda se bacio. Dobro je prošao kod Slovenca jer mogao je lako dobiti žuti karton. Ako je postojao kontakt, to je bilo puno ranije.

13' Nakon mirnog početka utakmice 13. je bila nesretna za Real. Carvajal je ubacio, Ronaldo je pucao glavom preko gola. Teška situacija za Portugalca i prva prava šansa na utakmici.

10' Kraj za Kompanyja! Veliki udarac za City. Mangala je spreman za ulazak u ranoj fazi utakmice.

9' Kompany je na travi. Ako kapetan neće moći, bit će to jako loša vijest za City.

3' Navas centrirao, Navas obranio. Nezgodan ubačaj Jesusa Navasa, ali Realov golman Keylor Navas boksao je loptu.

1' Počela je utakmica na Bernabeuu. Spektakularna atmosfera u Madridu. Autobus s igračima Reala jedva je došao do stadiona, a krcati stadion pozdravio je svoje nogometaše koji traže finale Lige prvaka protiv Atletica.

Utakmicu sudi Slovenac Damir Skomina.

LUDNICA Nevjerojatne scene ispred Bernabeua. Autobus s igračima Reala jedva je prošao kroz tisuće navijača koji su se okupili kako bi podržali svoje ljubimce.

Real Madrid v Manchester City - UEFA Champions League Semi Final Second Leg Real Madrid v Manchester City - UEFA Champions League Semi Final Second Leg

REAL: Navas, Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo, Modrić, Kroos, Isco, Bale, Jesé, Ronaldo

CITY: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, Toure, Navas, De Bruyne, Agüero

RONALDO I CITY Cristiano je triput gubio od Cityja dok je igrao za United, a današnjim protivnicima zabio je četiri gola. S Unitedom je slavio sedam puta protiv Cityja, a jedanput je utakmica završila bez pobjednika.

ŠESTI POLUFINALE U NIZU Impresivno zvuči podatak da je Real šesti put u nizu u polufinalu Lige prvaka, ali od tih šest polufinala prošao je u finale tek jedanput, protiv Bayerna u sezoni 2013./2014. Od poraza od Barcelone 2011. godine, Real je
izgubio tek jednu od 29 domaćih utakmica na Bernabeuu, od Schalkea lani.

19:05 Manchester City prvi je put u polufinalu Lige prvaka u povijesti. Real je među četiri najbolja kluba rekordni 27. put. "Kraljevi" su dosad na pola-pola. Prošli su u 13. slučajeva, a isto toliko puta su ispali.

19:00 Real Madrid od 20.45 sati dočekuje Manchester City u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka. Atletico Madrid već čeka u finalu nakon što je jučer izbacio Bayern. Real i City odigrali su 0-0 u prvoj utakmici u kojoj Ronaldo nije igrao zbog ozljede. Portugalac bi trebao biti spreman za današnji susret.