Komentari 76

Rashford golom u 107. minuti donio Unitedu polufinale EL-a

6

Manchester United pobijedio je Anderlecht 2-1 nakon produžetaka i prošao u polufinale Europske lige ukupnim rezultatom 3-2. 'Crveni vragovi' su teškom mukom i teže od očekivanog stigli do pobjede

Manchester United je tek nakon produžetaka uspio slomiti Anderlecht i izboriti polufinale Europske lige. Nakon 90 minuta je bilo 1-1, identičan rezultat kao nakon prve utakmice pa su igrači morali odigrati i produžetke. A tamo je United uspio probiti gostujuću obranu i slaviti pogotkom Marcusa Rashforda.

Manchester United je poveo u 11. minuti igre preko Armenca Henrikha Mkhitaryana. Marcus Rashford je asistirao s lijeve strane, a Mkhitaryan nije imao problema i prizemni je udarcem savladao gostujućeg golman. Od posljednjih šest golova Uniteda u Europskoj ligi, Armenac je zabio pet komada.

A Anderlecht je zasluženo izjednačio nakon 20 minuta. Teodorczyk je zatresao gredu, a loptu je u mrežu pospremio kapetan Anderlechta Hanni. I nakon tog gola Belgijci su nastavili dominirati na terenu, a 'crveni vragovi' su se dignuli u zadnjih 20-ak minuta. Zicer je u 69. minuti promašio Rashford. Izašao je sam pred golmana Rubena, zaobišao ga, ali je otišao previše ukoso i propustio je priliku.

U 90 minuta više nije bilo golova pa je utakmica otišla u produžetke. Zlatan Ibrahimović je u produžecima ozlijedio koljeno i morao je izaći. U igri ga je zamijenio Martial.

I nakon nekoliko velikih promašaja, Marcus Rashford je napokon pronašao put do mreže u 107. minuti i tako odveo United u polufinale.