Komentari 251

Dinamo predao titulu?! Belupo je šokirao prvake u Koprivnici!

9

Dinamo je izgubio utakmicu, a vjerojatno i titulu. Slaven Belupo pobijedio je u Koprivnici golom u sudačkoj nadoknadi 2-1 i prvi je put srušio 'modre' nakon devet godina čekanja...

Dinamo se pozdravio s titulom, a Ivajlo Petev bi se trebao pozdraviti s trenerskom klupom, jer ovo u Koprivnici je bio pravi debakl, pogotovo u prvom dijelu u kojem je Dinamo igrao poput amatera ne napraviviši ni jedan faul sa samo jednom šansom i to u 45. minuti. Debakl, kako drugačije nazvati poraz od momčadi koja nikoga nije dobila više od pet mjeseci?!

No Petev nakon svega nije podnio ostavku! VIŠE O TOME OVDJE

Slaven je dobio Dinamo 2-1 što mu je prva pobjeda protiv 'modrih' nakon 2008. godine, kad je u Koprivnici bilo 2-0. Junak Koprivničana je mladi Bruno Bogojević (19), koji je zabio u sudačkoj nadoknadi za 2-1, samo 15 minuta nakon što se Dinamo vratio i izjednačio majstorskim potezom Ante Ćorića koji je iznenada spreman za više od pola sata igre.

Dinamo je odigrao najlošije prvo poluvrijeme ove sezone. Bila je to igra bez igre, bez ideje, bez šanse i na kraju - bez veze! Bezidejni i očajni Dinamo ponudio je Slavenu sve na pladnju, a Koprivničani su to objeručke prihvatili. Heber je zabio pred kraj prvog poluvremena, a to je probudilo Dinamo u nastavku. Nakon prečke koju je pogodio Olmo, činilo se da je sve gotovo, ali onda je Ćorić iz slobodnjaka pucao lukavo u prvi kut poput Ronaldinha, Nikola Moro naletio je na odbijanac za 1-1.

Imao je Dinamo nešto više od 10 minuta za pokušaj preokreta, ali na kraju nije osvojio ni bod. Željko Kopić u trenucima silovitih Dinamovih napada vuče potez za koji treba imati hrabrosti. U vatru je ubacio 19-godišnjeg Bogojevića koji se poigrao s Dinamovom obranom u sudačkoj nadoknadi, povaljao je dinamovce po travi i zabio prvijenac u HNL-u za senzacionalnu pobjedu.

Ivajlo Petev promijenio je šestoricu igrača u odnosu na derbi protiv Hajduka, Pivarić i Antolić nisu igrali zbog ozljede, Ćorić i Sammir dobili su šansu od početka. Soudani je bio nevidljiv, Sammir također, Ćorić je bljesnuo iz onog slobdnjaka u nastavku, ali to je bilo premalo za momčad koja se želi boriti za naslov. U ovakvom stanju, Dinamo nema baš nikakve šanse i u Rijeci već mogu slaviti.