Komentari 54

Mali Vatreni ostavili su srce na terenu, ali ipak ne idu na Euro

1

Portugal je slavio protiv Poljske 3-1 i tako zapečatio put malih Vatrenih na Euro. Izabranici Ferde Milina pružili su junačku partiju i s igračem manje praktički cijelu utakmicu odigrali 0-0. Nažalost, nije bilo sreće...

Hrvatska U-19 nogometna reprezentacija nažalost nije uspjela izboriti nastup na Europskom prvenstvu iako je napravila sve što je bilo potrebno. U 26. minuti je ostala bez igrača nakon što je Adrian Šemper dobio crveni karton zbog faula na Meteu Kaanu Demiru. Izabranici Ferde Milina su i s desetoricom na travnjaku uspjeli zadržati 0-0 protiv Turske u zadnjoj utakmici elitne skupine, ali zapaprio nam je Portugal, koji je pobijedio Poljsku 3-1 i plasirao se na Euro.

Utakmica nije bila najzanimljivija. Nije bilo pregršt prilika i nije pružila previše atraktivnih poteza. Igralo se čvrsto, muški, uglavnom na sredini terena i mladi Vatreni izašli su kao pobjednici premda rezultatski nisu pobijedili. Adrian Šemper napravio je glupost i u 26. minuti dobio crveni karton i ostavio U-19 Vatrene s desetoricom na travnjaku.

Naši su i u takvim okolnostima imali prilika. Naravno, puno manje nego Turci, koji su u drugom poluvremenu dali sve u napad i pravo je čudo što, moramo biti realni, Turska nije zabila. Na našem golu je briljirao Rijekin treći golman Ivan Nevistić, koji je skidao sve što je prošlo kroz blok.

Izbornik Milin je 20-ak minuta prije kraja iz igre izveo napadača Karla Majića i zamijenio ga stoperom Jozom Špikićem te sve karte bacio u obranu. Uspio je u naumu, zadržao je 'nulu' do kraja, ali nije bilo sreće u drugoj utakmici.

Portugal je gubio od Poljske 1-0, ali je s tri uzastopna gola stigao do pobjede 3-1 i plasmana na Euro. Hrvatska je na kraju završila druga u skupini iza Portugala i ispred Turske.