Komentari 767

HNL drama se nastavlja, Hajduk i Dinamo remizirali na Poljudu

9

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa, u sklopu 27. kola HT Prve lige, 'bili' i 'modri' remizirali su bez golova na Poljudu. Hajduk nije uspio smanjiti zaostatak za Dinamom, no pomogao je Rijeci i Osijeku

Nogometaši Hajduka i Dinama u derbiju su 27. kola Prve HNL na Poljudu odigrali 0-0.

Koreografija Torcide uoči derbija s Dinamom 00:34

U odličnom ambijentu ispunjenog Poljuda dva najpopularnija hrvatska kluba odigrala su ne pretjerano kvalitetan dvoboj s malo prilika za pogodak.

Amosfera na Poljudu tijekom utakmice Hajduk - Dinamo

Hajduk je krenuo agresivnije i u prvih 15 minuta uspio premjestiti igru na polovicu Dinama, ali osim prilike Melnjaka koji se u 5. minuti ubacio iz drugog plana, no njegov udarac obranio je Livaković, nije ozbiljnije zaprijetio.

Melnjak doveo pun autobus navijača na derbi: 'Dali smo po 200 kn, ostalo će pokriti Dario'

Što je dvoboj odmicao, to je pritisak Hajduka kopnio, a i Dinamo je počeo pokazivati napadačke ambicije. Posljedica takvog trenda bile su i dvije vrlo dobre šanse zagrebačkog sastava u smiraj prvog poluvremena. Prvo je u 41. minuti Oršić udarcem glavom nakon ubačaja Gojaka pogodio vratnicu, da bi početkom sudačke nadoknade Gojak iz izgledne pozicije sa 14 metara promašio vrata.

U 27. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Dinamo

Trener Hajduka Dambrauskas bio je prisiljen napraviti dvije izmjene u poluvremenu, umjesto Grgića i Biuka na teren su stupili Vuković i Mlakar, a domaći su opet krenuli aktivnije te dva puta zaprijetili preko svog najopasnijeg napadača Livaje. No, njegov udarac iskosa s lijeve strane iz 55. minute Livaković je obranio, dok je u 59. minuti Livaja pokušao iskosa i s desne strane, a njegov udarac/ubačaj je završio na gredi.

Dva bratska kluba: Pa mi smo doveli i Vinka Cocu da pjeva u Maksimiru prije derbija!

Najaktivniji igrač Hajduka u tom razdoblju bio je Sahiti, no Dambrauskas ga je iznenađujuće odlučio zamijeniti u 65. minuti i uvesti Nikolu Kalinića. Ta se izmjena pokazala kao promašaj jer do kraja dvoboja Hajduk više nije zaprijetio gostujućim vratima.

Ovakvim ishodom derbija zasigurno je zadovoljniji Dinamo koji je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Hajduk. Trenutačno je Dinamo vodeći na ljestvici sa 54 boda, jednim više od drugog Osijeka, a dva od treće Rijeke, dok je Hajduk na 49 bodova.

Tko ne riskira, ne profitira! Nije li bolje napasti od prve minute?

27. kolo HT Prve lige 18.00 , Poljud, Split
Hajduk
0 : 0
Dinamo

Kraj utakmice na Poljudu!

87'

Prema svemu sudeći, bit će ovo još jedan "Vječni derbi" bez golova i pobjednika! Ovakvim će rezultatom najviše profitirati Osijek i Rijeka.

81'

Ostalo je nešto više od deset minuta do kraja utakmice. Ferro je ostao ležati na travnjaku pa nogometaši imaju idealnu priliku za osvježiti se. Portugal ipak neće moći nastaviti, Katić ulazi...

76'

Ovo nije često viđena pojava! Mislav Oršić iz opasne situacije iz slobodnjaka, pogodio je - aut!

71'

Na kratko je nešto provjeravao sudac Bel, nadali su se hajdukovci penalu, no ubrzo je svaku takvu mogućnost odbacio.