Komentari 8

VN Mađarske: Hamilton slavio i poveo u ukupnom poretku SP-a

1

Lewis Hamilton postao je najuspješniji vozač na Hungaroringu. Britanac je pobijedio u nedjeljnoj Velikoj nagradi Mađarske i s pet prvih mjesta prestigao Michaela Schumachera

Britanac Lewis Hamilton za upravljačem Mercedesa pobjednik je Velike nagrade Mađarske, 11. utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

Hamilton je pobjedom na stazi Hungaroring preuzeo vodstvo u ukupnom poretku svjetskog prvenstva sa šest bodova više od momčadskog kolege Nijemca Nice Rosberga koji je danas osvojio drugo mjesto.

Treći je bio Australac Daniel Ricciardo (Red Bull - TAG Heuer), a četvrti Nijemac Sebastian Vettel. Peto mjesto osvojio je Max Verstappen, a odličnu utrku imao je Kimi Räikkönen koji se s 14. startnog mjesta uspio probiti na šesto. Räikkönen bi možda bio i bolje plasiran da u 57. krugu nije udario u zadnji kraj Verstappenova bolida i tako oštetio svoj Ferrari.

U ukupnom poretku vodi Hamilton sa 192 boda, drugi je Rosberg sa šest bodova manje, a treće mjesto drži Ricciardo sa 115 bodova. Kod konstruktora u vodstvu je Mercedes sa 278 bodova, Ferrari je drugi sa 224 boda, a treći je Red Bull s 223 boda.

Hamilton je pobjedom u Mađarskoj stigao do 48. trijumfa u karijeri približivši se Francuzu Alainu Prostu na tri pobjede zaostatka. Prost je trenutačno na drugom mjestu ljestvice vozača po broju pobjeda s 51 slavljem. U uvjerljivom je vodstvu Nijemac Michael Schumacher s 91 Grand Prixom.

Za aktualnog svjetskog prvaka bila je to i rekordna peta pobjeda na Hungaroringu, čime je prestigao Schumachera koji je na ovoj stazi pobijedio četiri puta.

Iduća utrka je već za sedam dana u Njemačkoj na stazi Hockenheim.