Komentari 12

Xavi bio jedan od tragičara Al Sadda, penal završio na tribini

1

Legenda Barcelone i svjetskog nogometa Xavi nije se proslavio penalom za svoj Al Sadd u kvalifikacijama za azijski LP. Xavi je bio jedan od trojice igrača koji su promašili penal u raspucavanju

Dogodi se i najboljima. Kako drugačije opisati nevjerojatan promašaj Xavija iz penala u kvalifikacijama za azijsku Ligu prvaka. Legenda Barcelone jedan je od tri igrača svojeg Al Sadda koji su promašili penal nakon što je regularni dio utakmice s Al Jazirom završio 2-2.

Xavi je pucao prvi penal, a njegova je lopta otišla visoko preko gola. Kako netipično za igrača kojeg je krasila odmjerenost i sigurnost u igri kroz cijelu karijeru. Odluka je pala u sedmoj seriji penala nakon što je za Al Jaziru zabio Mousa, a za Al Sadd promašio Marokanac Hamza Alsenhaji čime katarska momčad nije uspjela izboriti Ligu prvaka.

Upravo je spomenuti Marokanac bio najbolji igrač Al Sadda u 'regularnih' 90 minuta. Zabio je najprije za 1-0 u 22. minuti, no Al Jazira je preokrenula golovima bivšeg igrača Stokea, Cardiffa, Southamptona i Sunderlanda Kenwynea Jonesa u 45. te Mabkhouta u 65. minuti. U 88. minuti ponovno se ukazao Alsenhaji i odveo utakmicu u produžetke. No i prije produžetaka Al Sadd je mogao slaviti. Penal je u 93. minuti promašio Khalfan Ibrahim i 'zaradio' svojoj momčadi stresne produžetke i na kraju kobne penale.

Inače, obje momčadi imaju nekoliko europskim gledateljima poznatih imena. U Al Saddu je tako, osim Xavija, Nadir Belhadj te trener Jesualdo Ferreira. U Al Jaziri su Lafita i Thiago Neves, a na klupi sjedi Henk ten Cate.