Komentari 23

Čilić se namučio s Robredom, Nadal je lako pobijedio Dodiga

1

Hrvatski tenisač se nakon nešto manje od tri sata muke plasirao u četvrtfinale turnira u Barceloni. U četvrtfinalu Marina Čilića čeka 17. na svijetu - Kei Nishikori

Nakon nešto manje od tri sata muke, Marin Čilić svladao je Tommyja Robreda sa 7-5, 6-7 (3) i 7-6 (5)! Treća mu je to pobjeda u petom međusobnom ogledu s 18. igračem svijeta. Hrvatski tenisač tako se plasirao u četvrtfinale turnira u Barceloni.

Španjolac je prvi "breaknuo" i to kod rezultata 2-2. Već u idućem gemu Marin je uzeo njemu servis, a onda ponovno i kod 6-5 za osvajanje 1. seta! U 2. setu je jedinu break loptu imao Čilić, a ujedno je bila i meč lopta na 5-4. Robredo se spasio i sigurno uzeo tie-break. U odlučujućem setu su do novog tie-breaka obojica imali po jednu break loptu. Marin je bolje otvorio 13. igru, poveo 2-0 pa gubio 5-3 da bi nanizao četiri poena u nizu!

U četvrtfinalu ga čeka Kei Nishikori s kojim je igrao šest mečeva i slavio u samo dva.

Dodig nemoćan

Rafael Nadal pobijedio je Ivana Dodiga treći put u 4. međusobnom meču. Bilo je 6-3 i 6-3 za 85 minuta.