Komentari 174

Može Borna dalje i u 5 setova: Srušio Robreda nakon 4 sata!

6

Čudesna pobjeda Borne Ćorića! Mladi hrvatski tenisač u meču s 14 breakova nakon gotovo četiri sata igre izbacio je Španjolca Tommyja Robreda u drugom kolu RG-a

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić ostvario je vjerojatno najslađu pobjedu u svojoj kratkoj karijeri! Nakon tri sata i 52 minute igre 18-godišnji Zagrepčanin svladao je Španjolca Tommyja Robreda, 18. nositelja Roland Garrosa, u pet setova: 7-5, 3-6, 6-2, 4-6, 6-4.

Prva mu je to pobjeda u pet setova u karijeri na Grand Slamovima kojom je došao do najboljeg rezultata na velika četiri turnira, trećeg kola. Nekoliko puta izvlačio se Ćorić iz vrlo teških situacija, bio je i na rubu poraza, ali je pokazao svima da je unatoč mladim godinama itekako sazrio za izvlačenje iz problema. Postao je najmlađi igrač u trećem kolu Roland Garrosa još od Marata Safina 1998.

Strašan meč odigrali su Ćorić i Robredo na terenu broj 2. Već je prvi set nagovijestio kako će se Borna boriti. Uzeo je servis Španjolcu kod 4-4, servirao za set i ispustio set-loptu. No vratio se već u sljedećem gemu i re-breakom otvorio put prvog seta kojega je potvrdio servisom za vodstvo 7-5.

U drugom setu jedna break-lopta na Ćorićevu servisu odlučila je set. Izgubio je Borna servis kod Robredova vodstva 2-1 i nije se uspio vratiti. Nastavio je Španjolac s dobrom igrom na početku trećeg seta i poveo 2-0 uz novi break, ali Borna je tada krenuo nezaustavljivo i osvojio sedam gemova u nizu, od čega tri breaka, te je sa 6-2 uzeo treći set.

Nijanse su ponovno odlučivale u četvrtom setu. Ćorić je imao veliku priliku kod vodstva 1-0 u gemovima. Na Robredov servis imao je 15-40, ali se 18. nositelj ipak izvukao te kasnije oduzeo servis Borni za 3-2. Uzvratio je Ćorić breakom za 3-3, ali nije izdržao do tie-breaka. Robredo radi novi break kod 4-4 i koristi drugu set-loptu na vlastitu servisu za odlazak u peti set.

Iako je u prošlom meču u pet setova, onome u Davisovu kupu protiv Troickog, Ćorić "šaptom pao", pokazao je nevjerojatan karakter u Parizu. U otvarajućem gemu petog seta, koji je trajao čak deset minuta, izvukao je Borna 0-40 i još jednu prednost Robreda, povevši 1-0 u gemovima. Poveo je Robredo kasnije 4-3 uz break, ali Borna se odmah čudesno vratio u meč i izborio meč-loptu kod Robredova servisa. Španjolac je prvu izvukao, ali ne i drugu: Borna Ćorić u debiju na Roland Garrosu srušio je favoriziranog Robreda.

Borna u trećem kolu ide Amerikanca Jacka Socka koji je pobijedio Španjolca Pabla Carreñu Bustu 6-7(2), 7-6(4), 6-1, 7-6(4). Pobijedi li, u osmini finala smiješi mu se susret s Rafaelom Nadalom, šestim nositeljem, koji prije toga mora svladati Rusa Andreja Kuznjecova.

Bornin meč s tribina su pratili Goran Ivanišević i direktor ATP-turnira u Zagrebu Branko Horvat.

Facebook/PBZ Zagreb Indoors

Dodig i Melo u osmini finala parova

Treći nositelji u konkurenciji parova, Međugorac Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo uz manje su poteškoće izborili treće kolo turnira. Nakon izgubljenog prvog seta, preokrenuli su meč protiv Španjolca Pabla Andújara i Austrijanca Olivera Maracha i slavili 4-6, 6-2, 6-3. Sljedeći su im protivnici Španjolac Guillermo García-López i Francuz Édouard Roger-Vasselin.

Roland Garros, 2. kolo:

• pojedinačno: Borna Ćorić (Hrvatska) - Tommy Robredo (Španjolska, 18) 7-5, 3-6, 6-2, 4-6, 6-4
  • parovi: Ivan Dodig/Marcelo Melo (Hrvatska/Brazil, 3) - Pablo Andújar/Oliver Marach (Španjolska/Austrija) 4-6, 6-2, 6-3