Komentari 126

Dodig pobijedio Nadala: Ovo je najveći trenutak moje karijere!

7

Ivan Dodig je nakon tri sata i devet minuta pobijedio drugog tenisača svijeta, Rafaela Nadala, 1-6, 7-6(5) i 7-6(5)! Ostvario je najveći uspjeh u karijeri. Pamtiti će ovaj dan

Ovo je najveći trenutak u mojoj karijeri, rekao je Ivan Dodig.

Što se dogodilo? Senzacija! Dodig je jutros pobijedio drugog tenisača svijeta, Rafaela Nadala! U 2. kolu Montreala igralo se nešto više od tri sata, a nakon 1-6, 7-6(5) i 7-6(5) hrvatski se tenisač primio za glavu kao da ni sam ne vjeruje što se upravo dogodilo.

Prvi set Nadal je rutinski dobio 6-1. Trema je učinila svoje i činilo se kako će Španjolac lako 'riješiti' Ivana.

Pogotovo jer je u drugom setu odmah 'breaknuo' Dodiga i poveo 3-1. U tom trenutku je na mnogim kladionicama koeficijent na pobjedu našeg tenisača bio 500! Ali se sve brzo promijenilo. Pustio je ruku i dovukao set do tie-breaka. Na 6-5 je realizirao drugu set loptu, prvu na svoj servis.

Ni treći set nije krenuo dobro jer je Rafa poveo 3-0, a imao je i 5-3 i servis. Opet nije bilo dovoljno. Opet tie-break, a na 5-5 as i bekhend winner!

- Nisam čekao njegovu pogrešku, išao sam po poen. Uspio sam se opustiti u razmjenama, servis me počeo bolje slušati - pričao je nakon meča vidno oduševljeni Dodig.

Nadal je bio šokiran porazom, ali je priznao da je Dodig ipak danas bio bolji.

- Igrao sam na vrlo visokoj razini i nekoliko puta sam mogao završiti meč. No, to je tenis. Ne mislim da sam igrao loše, ali u odlučujućim trenucima nisam bio dovoljno dobar. Možda nisam imao ni dovoljno sreće. Sve što mogu učiniti jest čestitati mom suparniku na pobjedi.

Dodig je tako uzvratio Nadalu za laki poraz, u do danas jedinom međusobnom meču, ove sezone u Barceloni. A zanimljiv je podatak da je Nadalu ovo najranije ispadanje na nekom Masters 1000 turniru nakon više od tri godine...

Dodig će u osmini finala igrati protiv Janka Tipsarevića. Igrali su samo jednom, ove godine u Delray Beachu, a pobijedio je Srbin.

Ovdje pogledajte sažetak meča.

Čilić i Karlović zaokružili sjajan 'hrvatski' dan

Sjajan dan u Montrealu zaokružili su Ivo Karlović i Marin Čilić. Karlović je nešto ranije pobijedio Petzschnera, a onda je Čilić, drugi put u pet međusobnih mečeva, dobio Del Potra. Bilo je 6-3 i 6-4. U osmini finala Ivo će igrati protiv Berdycha, a Marin protiv Đokovića. Izgubio je svih pet međusobnih mečeva od prvog tenisača svijeta.