Dinamo slomljen već u prvom poluvremenu: PSG vodi 2-0

U susretu protiv PSG-a Dinamo će igrati i protiv tradicije. 'Modri' naime protiv francuskih klubova nisu pobijedili 18 godina. Live pratite na 24sata.hr od 20.45 sati

20.45 sati | Liga prvaka | Maksimir, Zagreb
Dinamo
PSG Ibrahimović 33', Menez 43'
0:2
18 Igrač utakmice: Ibrahimović Napadač 8.6
90'+5 Početak / kraj
Kraj utakmice. Dinamo je izgubio na Maksimiru od PSG-a 2-0. Parižanima su tri boda donijeli Ibrahimović i Menez
90'+4
Dalekometni pokušaj Sammira. Pucao je Sammir iz daljine, ali odlično je to obranio golmana Parižana. Lopta se odbila do Rukavine, čiji je udarac otišao pokraj vratnice
90'+3
Nevjerojatan promašaj Hoaraua. Napadaču PSG-a pogodak na Maksimiru očito nije suđen, jer je ovog puta uspio promašiti prazan gol nakon ubacivanja s lijeve strane
90'+1 Zamjena
Alen Halilović postao je najmlađi debitant Dinama u Ligi prvaka. U igru je ušao umjesto Matea Kovačića
88'
Poništen pogodak PSG-a. Nakon ubacivanja s desne strane glavom je pogodio Hoarau, ali je sudac poništio pogodak zbog prekršaja napadača PSG-a nad Šimunićem
87'
Calello je pucao iz daljine, ali bio je to lagan zadatak za golmana PSG-a
Golom Jacksona Martineza Porto je u 78. minuti poveo 3-2 protiv kijevskog Dinama
79'
Thiago Silva pogodio je prečku. Nakon udarca iz kuta branič PSG-a bio je najviši, ali je njegov udarac zaustavila prečka
78' Zamjena
Hoarau je ušao u igru umjesto Meneza
77'
Šimunić požrtvovnom reakcijom spasio Dinamo. Ponovno je Menez napravio metež u obrani Dinama i došao je pred Kelavu, ali je Josip Šimunić uklizao u posljednji tren i odbio u korner.
Golom Ideyea kijevski Dinamo izjednačio je kod Porta na 2-2
72'
Odličan udarac Sissoka s 18 metara. Jallet je probio desnu stranu i dao je povratnu loptu za Sissoka na 18 metara. Malijac je opalio iz voleja, ali na sreću Dinama nije to išlo u okvir gola.
70' Zamjena
Ante Čačić iz igre je izvadio Duju Čopa, a posljednjih 20 minuta priliku će dobiti Ante Rukavina
69' Žuti karton
Matuidi je zbog prekršaja na Vidi dobio žuti karton
64'
Kakav promašaj Ibrahimovića. U tri poteza nogometaši PSG-a izigrali su obranu Dinama, ali samo je nepreciznost Ibrahimovića spriječila da Dinamo ne primi i treći gol. Pastore je odlično prošao po desnoj strani i dao loptu u prostor Zlatanu. Ibra je izašao sam pred Kelavu i ovaj put se odlučio na lob, a otišlo je to tik pokraj stative
61'
Slobodnjak za Dinamo na 18 metara. Imali su 'modri' veliku priliku iz prekida, ali je Sammir pucao točno u živi zid
60' Zamjena
Druga izmjena kod PSG-a. Umjesto Bodmera u igri je Sissoko
58'
Menez upropastio kontru PSG-a. Izigrali su Parižani obranu Dinama, ali je posljednji pas Meneza za Pastorea bio prejak i završio je u rukama Kelave
53'
Dinamo ima terensku inicijativu, ali obrana PSG-a sve njihove napade s lakoćom zaustavlja
48'
Pastore pogodio vanjski dio mreže. Ostao je Argentinac nečuvan iskosa s desne strane, ali je udarac pogodio vanjski dio mreže
46' Zamjena
Počelo je drugo poluvrijeme. Svaki trener odlučio se na jednu izmjenu. Kod Dinama umjesto Ibaneza u igri je Calello, dok je kod PSG izašao Alex, a na terenu je Camara.
45'+2
Kraj prvog poluvremena. Nakon dobrih pola sata Dinamo je u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena primio dva gola i PSG ide na odmor s 2-0
45'+1
Bomba Ibrahimovića iz slobodnjaka. Mogao je PSG u samoj završnici i do trećeg gola, ali je silovit udarac Ibrahimovića iskosa s lijeve strane s 25 metara, Kelava uspio boksati i tako spriječiti treći gol PSG-a
45'+ Nadoknada
Četvrti sudac pokazao je da će se igrati minuta sudačke nadoknade
43' Gol
GOL! PSG na Maksimiru ima vodstvo 2-0! Menez je ostao jedan na jedan s Puljićem, izvrtio ga i kroz Kelavu pogodio za povećanje vodstva Parižana.
39'
Dalekometni pokušaj Sammira. Pokušao je Sammir udarcem s 25 metara, ali nije bio dovoljan precizan i otišlo je to pokraj stative
Porto ponovno vodi protiv kijevskog Dinama. U 36. minuti za vodstvo 2-1 zabio je Martinez
33' Gol
GOL! PSG vodi na Maksimiru 1-0! Menez je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu za nečuvanog Zlatan Ibrahimovića, koji udarcem sa desetak metara dovodi Parižane do vodstva
30'
Dinamo je ostavio vrlo dobar dojam nakon prvih pola sata. Iako je Ibrahimović imao dva zicera, do gola su mogli i 'Modri', koji još nisu zatresli mrežu u ovogodišnjem izdanju po skupina Lige prvaka
25'
Vrlo dvojbena situacija na Maksimiru. Ibrahimović se čini se laktom  oslobodio Vide i nakon duplog pasa s Menezom izbio ponovno sam pred Kelavu, ali Šveđanin ni ovog puta nije bio precizan, pa je lopta prohujala iznad prečke
23'
Čop je potegnuo iz daljine. Napadač Dinama pucao je s gotovo 30 metara, ali prohujao je njegov udarac pokraj stative
U 21. minuti kijevski Dinamo izjednačio je u Portu. Gol je zabio Gusev na asistenciju Velosa
20'
Kelava spasio Dinamo. Menez je izvrtio Brozovića i Šimunića te je pucao iskosa s desne strane, ali je Kelava bio na mjestu i odbio je udarac. Lopta je na sreću došla do Puljića, koji je otklonio opasnost
19'
Atraktivan pokušaj Bodmera. Ubacio iz kornera Menez na prvu vratnica, Bodmer je pokušao udarcem petom, ali otišlo je to pokraj stative
Porto vodi protiv kijevskog Dinamo 1-0. Vodeći gol za Portugalce zabio je Varela
13'
Novi pokušaj Dinama. Sammir je lijepo proigrao Čopa koji je bio na 20 metara lijevo iskosa. Napadač Dinama pokušao je udarcem iz prve, ali išlo je to točno u golmana PSG-a
10' Žuti karton
Sammir je pokrenuo kontru Dinama, ali ga je Verratti srušio s leđa i zbog toga požutio
7'
Sammir opasno zaprijetio Siriguu. Hrvatski reprezentativac prvo je imao slobodnjak na 25 metara lijevo iskosa, ali je lopta od živog zida otišla u korner. Sammir je pokušao izravno i iz kuta, ali je golman PSG-a uspio to izvaditi ispod prečke i odbiti u novi korner. Nažalost, nakon njega obrana PSG-a je otklonila opasnost
5'
Novi udarac Ibrahimovića. Zlatan je pucao s ruba šesnaesterca, ali je Kelava bio na mjestu i odbio je loptu u korner.
4'
Prvi pokušaj na Dinama. Nakon kornera nečuvan je ostao Vida, ali je njegov udarac glavom otišao je iznad gola
2'
Velika prilika za PSG! Verratti je poslao odličnu loptu za Ibrahimovića, koji je izbjegao zaleđe i izašao oči u oči protiv Kelave. Na sreću, golman 'modrih' na vrijeme je ušao u udarac Ibri i obranio
1' Početak / kraj
Krenula je utakmica na Maksimiru. Nogometaši Dinama traže prve bodove u Ligi prvaka. 'Modri' imaju podršku između osam i deset tisuća navijača
​Ivan Kelava, Tonel i Domagoj Vida jedini su odigrali svih 720 minuta za Dinamo ove sezone u Ligi prvaka, uključujući i kvalifikacije
Sastav PSG-a: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Bodmer, Matuidi, Verratti - Pastore, Menez - Ibrahimović
​Sastav Dinama: Kelava - Vrsaljko, Puljić, Šimunić, Pivarić - Vida, Brozović, Kovačić - Sammir, Ibanez - Čop