Komentari 385

Kramarićev hat-trick u 13 min. za 1. europsku pobjedu Rijeke

12

Rijeka je na prepunoj i kišnoj Kantridi svladala nizozemski Feyenoord rezultatom 3-1, a sva tri gola za Kekovu momčad zabio je večeras fantastični Andrej Kramarić...

Nogometaši Rijeke svladali su Feyenoord 3-1 u trećem kolu Europske lige te tako ostvarili prvu europsku pobjedu u svojoj drugoj sezoni nastupanja u ovom natjecanju te ostali ravnopravan konkurent za plasman u daljnje natjecanje. Nekada slavna nizozemska momčad je pak i deveti put pokleknula u deset gostujućih utakmica, a najveći krivac za takav ishod je zasigurno Andrej Kramarić koji je u razmaku od samo 13 minuta zabio hat-trick i tako nastavio svoj sjajni ovogodišnji golgeterski niz.

Po velikoj kiši Kantrida je ipak bila puna, no utakmicu su bolje otvorili gosti. U 15. minuti Manu, koji je radio velike probleme Tomečaku po desnoj strani obrane Rijeke, je ubacio pred sami gol, a u posljednji trenutak loptu je uspio izbaciti Lešković. Negdje oko polovice prvog poluvremena Rijeka je uspjela 'uhvatiti zraka' i nekoliko puta zaprijetio preko Tomečaka.

Kramarićev promašaj petom

Najbolju priliku Rijeka je imala u 41. minuti kada je Kramarić prvo odlično probio desnu stranu, ali nikoga nije bilo u sredini. Moises je s druge strane ušao u šesnaesterac, dao natrag za Kramarića koji je pred golom i puca iz prve petom, ali odlično to brani Vermeer. Šteta što Kramarić nije primijetio tada Tomečaka koji je bio nekoliko metara dalje i koji bi imao lagani zadatak da loptu samo pospremi u mrežu. Rijeka je na kraju prvi dio završila s 5-1 u udarcima u okvir gola.

I u drugo poluvrijeme ponovno su bolje ušli gosti. Manu je prvo u 49. bio neprecizan nakon odlične 'rukometne akcije' i 'prebrojavanja' kod šesnaesterca, a onda u 55. minuti izbio sam ispred Vargića i poslao loptu kraj gola

Prekrasna akcija za vodstvo

U 63. minuti Rijeka je odigrala prekrasnu akciju. Leovac je probio lijevu stranu, odigrao dupli pas, izbio sam pred Vermeera i dao u sredinu za Kramarića koji s četiri metra lagano sprema loptu za vodstvo i veliko slavlje pokislih gledatelja.

Šok iz slobodnjaka

Međutim, samo tri minute kasnije Toornstra je izjednačio. Odlično je pogodio iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, a Vargić nije imao šanse za šok domaćina.

Novo vodstvo iz dva dodira

I kada su svi počeli razmišljati u stilu 'ne opet', Vargić je u 70. minuti ispucao loptu daleko, a Kramarić pobjegao obrani i odmah s ruba šesnaesterca lobao Vermeera. Bio je to krasan potez Kramarića. Rijeka je zabila nakon jednog dodira svog golmana i jednog dodira najisturenijeg napadača.

Penal nakon konzultacije sudaca

U 75. minuti Sharbini je pobjegao po lijevoj strani, dao za Kramarića koji tijelom vara svog čuvara na rubu šesnaesterca. Ovaj ga ruši, a norveški sudac Hagen prvo pušta prednost koju domaćini nisu iskoristili, a onda, nakon konzultacije s pomoćnikom Enganom, ipak pokazuje na bijelu točku

Smiren je s jedanaest metara Andrej Kramarić za svoj treći gol u razmaku od 13 minuta. Zadržala je Rijeka prednost do kraja. Čak je i kiša popustila i veliko slavlje moglo je započeti u Rijeci koja je napokon dočekala svoju prvu europsku pobjedu.

Rijeka je u skupini G treća s četiri boda, koliko ima i Standard koji je kod kuće remizirao protiv Seville. Španjolci su prvi s pet bodova, a Feyenoord posljednji s tri boda. U sljedećem kolu, za dva tjedna, Rijeka ide u goste Feyenoordu.