Komentari 160

Ipak bez senzacije: Srbija je europski prvak u vaterpolu

1

Crna Gora je vodila na poluvremenu 4-3. Vodila je i u nastavku utakmice 6-5.. Ali ipak nije uspjela napraviti senzaciju i pobijediti Srbiju, koja je obranila zlato iz 2014.

Srbija je novi-stari europski prvak u vaterpolu. Vaterpolisti Srbije su u dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici pobijedili bivše sudržavljane Crnogorce 10-8 (1-3, 2-1, 3-2, 4-2) u beogradskoj Kombank areni i obranili naslov europskog prvaka iz 2014. godine.

Srbija je i prije utakmice bila veliki favorit za zlatnu medalju, ali utakmica je pokazala drugačije. Crna Gora je vodila na poluvremenu 4-3, a vodila je i u nastavku 6-5. No Srbija je treću četvrtinu završila s izjednačenim rezultatom da bi u zadnjoj ubacila u brzinu više i dobila 4-2.

Najbolji u redovima Srbije bili su Miloš Ćuk, Milan Aleksić i Andrija Prlainović s dva gola dok su kod Crne Gore to bili Darko Brguljan, Aleksandar Radović i Nikola Janović također s dva gola.

Hrvatska je na kraju završila na 7. mjestu uvjerljivo pobijedivši Rusiju 13-5 dok je brončanu medalju uzela Mađarska svladavši Grčku 13-10 (4-2, 4-2, 2-1, 3-5).