Komentari 210

Fantastična Hrvatska pregazila Crnogorce za olimpijsko finale!

13

Dobili smo Crnu Goru 7-5, sedma je to utakmica hrvatskih vaterpolista i sedma pobjeda, fantastično! Drugo je to hrvatsko vaterpolsko finale u povijesti na Igrama

Hrvatska sigurno ima petu medalju na Olimpijskim igrama, pitanje je samo koje boje! No, kako igraju vaterpolisti, čini se da će biti zlatne!

'Barakude' su u polufinalu pobijedile Crnu Goru 7-5 i tako im uzvratile što su nas izbacili u četvrtfinalu Igara u Pekingu prije četiri godine.

Obrana je kao i protiv SAD-a bila fenomenalna, predvođena čudesnim golmanom Pavićem koji je imao 13 obrana. Prvi gol smo primili u 1. minuti, ali onda je Crnogorcima uslijedila pauza od čak 16 minuta!

Naša obrana s Pavićem na čelu bila je besprijekorna. Mora izdržati još samo jednu utakmicu, rekao je Joković

Već je na poluvremenu bilo 5-1, a tek je u 3. četvrtini Crna Gora uspjela odigrati ravnopravnih osam minuta. Dobili su posljednju četvrtinu 2-0, približili se na dva gola zaostatka, ali to je najviše što su mogli.

Imali smo šest različitih strijelaca, a najviše je zabio Sukno, dva gola.

Sedma je to utakmica naših vaterpolista i sedma pobjeda, fantastično! Drugo je to hrvatsko vaterpolsko finale u povijesti Igara, posljednji put tamo smo bili prije 16 godina. U Atlanti smo bili srebrni. Vrijeme je da i to osvojimo i da izbornik Ratko Rudić osvoji 36., ali zlatnu medalju u karijeri!

Imamo velike šanse konačno doći i do zlatne olimpijske medalje, misli Rudić

A tamo će nas čekati Italija koju smo u grupi razbili 11-6. Finale se igra u nedjelju.

Počeli im vraćati dugove

Crna Gora nas je pobijedila u polufinalu EP-a 2008. godine, a onda i u četvrtfinalu Olimpijskih igara iste godine. Bili su bolji od nas i u finalu Svjetske lige godinu dana kasnije.

Sad je krenuo naš niz. Prošle godine smo ih svladali u četvrtfinalu SP-a i danas, kad je bilo najbitnije...

Pavić najbolji golman turnira

Prije utakmice je bio na 71,6 posto obrana, danas je opet bio na tom prosjeku, čak i bolji i najbolji je golman turnira. S takvim Pavićem možemo do zlata.