To je to što me zanima!

Donijeli Leki 612.017 potpisa: Izvjestan još jedan referendum

Čekajući predsjednika Sabora Josipa Leku, 17 predstavnika sindikata je ožednilo. Tražili su vodu koju su ponudili i platiti. Leko je na kraju nazdravio s njima
Vidi originalni članak

Predstavnici 17 sindikata iz javnog sektora točno u podne stigli su u Sabor gdje su donijeli 61 kutiju sa 612.017 potpisa građana prikupljenih za još jedan referendum i to onaj protiv outsourcinga .

Predsjedniku Sabora Josipu Leki predali su zahtjev za raspisivanje referenduma. Dobro raspoloženi sindikalni predstavnici u dvorani su desetak minuta čekali čelnika Sabora, a očito ožednjeli zamolili su protokol da im se donese malo vode, a dometnuli su da su je voljni i platiti. Boce s vodom su im ubrzo i stigle na stol. Po ulasku u dvoranu Leko se rukovao sa svakim od 15 prisutnih predstavnika sindikata.

- Ako je demokracija omjer snaga onda sam ja izgubio - našalio se Leko i nasmijao prisutne.

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

Kazao im je da će se posao koji je na Saboru odraditi pošteno, a rezultat kaže nitko ne može garantirati. Leko je sindikaliste izvijestio da će njihov zahtjev po proceduri uputiti nadležnom Odboru za Ustav.

Sindikati referendum očekuju već u rujnu

- Poštivat ćemo kao i do sada proceduru, postupak i odlučiti u skladu s hrvatskim pravnim sustavom. To je sve što mogu reći i što smijem reći. Moje stajalište sada više nije bitno nego stajalište demokratskih tijela i institucija, bolje da se ja ne izjašnjavam da ne prejudiciram stvari - rekao je.

Sindikati očekuju da b i referendum bio već u rujnu.

'Nikad se ne zna kakva će biti volja građana na referendumu'

Sindikalac Željko Stipić očekuje da se procedura odradi u racionalnim vremenskim rokovima.

- Očekujemo da će sa svih razina vlasti se reagirati ako bi se započeli neki postupci koji bi prejudicirali suprotna rješenja od onih koje mi tražimo da se provjere na referendumu. Nikad se ne zna kakva će biti volja građana na referendumu. Nitko se ne smije staviti iznad građana i mi očekujemo da će se građanima dati prilika o pitanju koje je silno važno - izjavio je Stipić koji očekuje da će ova akcija na kraju i uspjeti.

Od vlasti očekuje da što prije provjeri potpise, u optimalnom roku raspiše referendum te potom da ispoštuje izraženu volju građana.

Leko: Nemojmo sad predviđati, nemamo zlatnu kuglu

Leko mu je uzvratio:

- Pustimo, nemojmo sad predviđati. Nemamo zlatnu kuglu - kazao je predsjednik Sabora.

Nazdravili s vodom: 'Voda je prijateljsko piće. Nije proslava'

Umjesto šampanjaca sindikati i Josip Leko mogli su nazdraviti samo vodom .

- To bi bilo to. Sad ćemo popiti vode, što nije loše. Voda je prijateljsko piće. Nije proslava - dometnuo je Leko.

Uzvratila mu je sindikalistica Spomenka Avberšek.

- Onda znači da vi, kad ste pili šampanjac, niste bili prijateljski raspoloženi - našalila se sindikalistica što je Leko i prihvatio.

Idi na 24sata

Komentari 56

  • davor33 19.07.2014.

    bolje da su napravili referendum o zakonu o radu

  • DavorMilaković 17.07.2014.

    što nam vrijedi referendum kad vlada radi po svome,treba mijenjat ove lažove ,mi na referendum oni promijene zakon i volja građana izigrana samo trošak

  • Halo Bing, kako brat 17.07.2014.

    Ma dobra je stvar taj outsourcing!!! Samo kad bi se outsourcing-iralo ono kaj treba, a tu se dečikma i curama sa ZG Markova Trga potkrala jedna mala (od gomile njih) pogreška. Ipak nisu čistaćice, domari i kuhari za outsourcing!! O čem se radi? Državni bi proračun prišparao milijune kuna ak bi, "dragi nam i mili, a nadasve marljivi", saborski zastupnici, primali samo osnovnu plaću ostali spavati doma, i tamo, ako nemaju kaj drugo raditi, zezati svoje familije. Pa čak da im se i da, "teško zaslužena plača" od 17 000 kuna (neki vele i 15, ali ajd) i ostali, tako da im se ne plaćaju putni troškovi, stanarine i naknada za odvojeni život. Samo nek doma ostanu!! Namjesto toga bi se moglo dovesti 150 i kusur (ako se ne varam) Indijaca, Bangladešana, Pakistanaca... koji bi za 10-200tinjak kuna u saboru dizali ruku. Zakone bi pisali Kinezi i poštom ih na ZG Markov Trg slali. Neko bi rekal, da bi onda trebali prevoditelji sa indijskog, kineskog i ostalih jezika na hrvatski. Krivo! To ni najmanji problem nije. 1. Jer će sudovi, inspekcije i ostala zakonodavna tijela interpretirati zakone po vlastitom nahođenju... Kak su radili i dosad. 2. I dosad je 30tak dragih, milih i radišnih zastupnika, koliko ih je u prosjeku zasjedanjima i prisustvovalo, dizalo svoje vrijedne ruke, za zakone koje su razumjevali kao večina nas eskimski ili Svahili jezik. U doglednoj budučnosti bi se slično i sa vladom RH moglo napraviti, pa sa policijom, pa sudovima, pa sa streljačkim vodovima.... ups. Nemamo ih, a trebali bi..No dobro, svakaj bi se sa tim outsourcingom moglo. Uz pomoć Kineza!!

Komentiraj...
Vidi sve komentare