To je to što me zanima!

'Imam punu potporu stranke i premijera u udaru na agencije'

Iza ovih rezova stoji sto posto cijela Vlada. Jasne su poruke i Bruxellesu da će Vlada ispuniti obveze i što se tiče racionalizacije i učinkovitosti, kaže ministar
Vidi originalni članak

Hrvatska će to svakako preživjeti, ali ja još nisam dobio odgovor poslovne zajednice zašto kamate nisu padale kada je EURIBOR pet posto poena bio niži nego 2008. godine, rekao je ministar financija Boris Lalovac u ponedjeljak navečer za RTL Direkt i tako komentirao izjavu guvernera HNB-a koji je upozorio građane da im rate kredita u budućnosti mogu samo rasti, ali taj rast kamata prvo će se odraziti na državu i kredite državi. 

Na pitanje da li Lalovac ima potporu stranke i premijera da udara na agencije i uprave, ministar kaže:

- Analize koje smo radili bile su prilično studiozne, ovo su vrlo konkretne i striktne mjere koje će Ministarstvo financija već od sutra pratiti. Dat ćemo im i naloge, tri mjeseca da revidiraju svoje ugovore o najmu gdje su dosada bili. Imali ste dosad djelatnika koji je mogao imati i sobu od sto kvadrata i slične stvari. Uvest ćemo striktne mjere bez obzira što su oni dugi niz godina govorili da je to udar na njihovu neovisnost. Zbog toga se vjerojatno nije imalo dovoljno snage da se krene i u rezanje u njihovom dvorištu. Iza ovih rezova stoji sto posto cijela Vlada. Jasne su poruke i Bruxellesu da će Vlada ispuniti svoje obveze i što se tiče racionalizacije i učinkovitosti.

'Ne volim način na koji bankari komuniciraju'

Voditelj Zoran Šprajc u jednom je trenutku pitao Lalovca: 'Vi baš ne volite bankare?'

- Ja volim da se jednostavno i transparentno kaže građanima koliko su se zadužili, koji su njihovi uvjeti. Ne volim kada i kardinalu kažu da pazi što govori, kao i ministru financija, to nije način komunikacije u Hrvatskoj - odgovorio je Lalovac.

Idi na 24sata

Komentari 65

  • _Slavonac_ 21.04.2015.

    Nemate vise potporu naroda

  • tmendas 21.04.2015.

    TREBA: Poništiti menađerske ugovore da imaju dobranu plaću radili oni ili ne. Treba poništiti otpremnine kad se ide u mirovinu ( a one često sežu do 100 i 200 tisuća kuna ), Zabraniti korištenje službenog auta u privatne svrhe ( zašto bi oni išli kući i na godišnje sa službenim autima). Zanimljivo da, najveći gubitaši u RH imaju najveće plaće direktora, menađera...otpremnina stotinjak tisuća kuna...da još ne nabrajam.

  • tiha voda_492 21.04.2015.

    Bože moj kaj ovaj Lalovac nece sve reci......... -.-"

Komentiraj...
Vidi sve komentare