To je to što me zanima!

Ova fotografija dokazuje da je Amelia Earhart preživjela pad?

Legendarna avijatičarka je nestala 1937. godine. Iako se dosad mislilo da je poginula u padu fotografija bi mogla biti dokaz da su ju zarobili Japanci i držali kao zatvorenicu tijekom rata
Vidi originalni članak

Fotografija koja je nedavno pronađena navodno otkriva kako se Amelia Earhart ukrcava na brod na Maršalovim otocima i to nakon što je nestala. Legendarna avijatičarka nestala je 1937. godine i dosad nije pronađena. Fotografiju je snimio američki špijun. Na njoj se vidi i Fred Noonan, pilot i navigator. Potvrđeno je da je fotografija autentična i ona bi mogla razjasniti nestanak Earhart i Noonana. To bi značilo da su preživjeli pad i da su ih oteli Japanci. Toga je navodno bila svjesna i vlada, a sve bi trebalo biti objavljeno u nedjelju u povijesnom dokumentarcu 'Amelia Earhart: The Lost Evidence' ('Amelia Earhart: Izgubljeni dokaz').  

Prva žena koja je preletjela Atlantski ocean nestala kod Havaja

Amelia Earhart je prva žena koja je zrakoplovom, kao putnik, preletjela Atlantski ocean i to između 17. i 18. lipnja 1928. godine s pilotom Wilmerom Stultzom. U povijest je ušla i kao prva žena koja je sama preletjela sjeverni Atlantik i to od 20. do 21. svibnja 1932. Letjela je sama od Havaja do Kalifornije. Let je trajao 18 sati i 16 minuta te je preletjela 3860 kilometara.

Prije svojeg 40. rođendana krenula je zrakoplovom na put oko svijeta . Letjela je zrakoplovom Lockheed Model 10 Electra. Prvi pokušaj je prekinut u ožujku 1937. godine na Havajima zbog nesreće prilikom uzlijetanja. Srećom, tada nitko nije ozlijeđen. Earhart i njezin navigator Fred Noonan krenuli su opet 21. svibnja 1937. Preletjela je dvije trećine svojeg puta. Amelia je 2. srpnja krenula iz Nove Gvineje i trebala je preletjeti zadnji dio puta.

Krenula je prema otoku Howland gdje je trebala napraviti još jednu pauzu kako bi nalili gorivo i kako bi se odmorila. Međutim na taj otok nikada nije sletjela. Otada joj se gubi svaki trag. Bila to jedna od većih potraga u povijesti zrakoplovstva. Tražili su je od 2. do 19. srpnja kada su američke vlasti odustale od potrage. U potrazi su sudjelovali 64 zrakoplova i osam ratnih brodova. Pretražili su više od 402.000 četvornih kilometara Tihog oceana i sve je to koštalo oko četiri milijuna dolara . Earhart je proglašena "nestalom, vjerojatno mrtvom". Prema službenim informacijama njeno tijelo, tijelo Freda Noonana kao ni ostaci zrakoplova nikada nisu pronađeni.  Ipak, 2014. je grupa ljudi koji godinama istražuju nestanak Amelije Earhart priopćili da su identificirali dio njezinog aviona. Dio je pronađen još 1991. godine na nenastanjenom pacifičkom atolu Nikumaroro.

Idi na 24sata

Komentari 7

  • Linz 06.07.2017.

    Nije to ništa, nedavno je kod moje komšinice Joke krava Milka otelila četvorke........................a nije ni muknula !!!

  • Spiljski 06.07.2017.

    Zar ih nisu oteli izvanzemaljci i onda ih je Janeway nasla u hibernacijskim kapsulama na jednom planetu?

  • contreras 06.07.2017.

    zasto bi ovo ikome bilo vazno .da nije s tim avionom bacila bombu na hirosimu i nagasaki?

Komentiraj...
Vidi sve komentare