To je to što me zanima!

Zbog financija: Hrvati više žive s roditeljima pod istim krovom

Podaci Eurostata ne svjedoče o porastu stanovništva, nego o činjenici da je dugogodišnja ekonomska recesija rezultirala gubitkom domicila za mnoge ljude te spajanjem različitih generacija u jedno kućanstvo
Vidi originalni članak

Prosječno europsko kućanstvo u 2016. godini sastojalo se od 2,3 člana. U Hrvatskoj je zabilježeno najveće prosječno kućanstvo (od 2,8 članova), dok je najmanje u Švedskoj (1,9 članova), a nakon nje u Njemačkoj i Danskoj (2 člana/ice), pokazuju podaci Eurostata.

Od 2006. do 2016. godine, Hrvatska je i jedina u Europskoj uniji u kojoj se povećao broj članova prosječnog kućanstva, i to s 2,7 na 2,8 članova.

To najvjerojatnije ne svjedoči o porastu stanovništva, nego o činjenici da je dugogodišnja ekonomska recesija rezultirala gubitkom domicila za mnoge ljude te spajanjem različitih generacija u jedno kućanstvo. Hrvatska se najvjerojatnije, ukazuju Eurostatovi podaci, zapravo vraća u vrijeme prve polovice 20. stoljeća kada je više generacija jedne obitelji živjelo pod istim krovom. 

Idi na 24sata

Komentari 132

  • Cipelcug 05.09.2017.

    U siromašnim vremenima sindrom punog gnjezda pomogao je mladim ljudima da u ekonomskim zajednicama sa roditeljima u fertilnoj dobi mogu imati potomstvo. Jednostavno rečeno kako će mladi ljudi sa današnjim primanjima i sa nesigurnim poslom na određeno vrijeme rješavati stambeno pitanje, osnivati obitelj i imati djecu. Lijepo molim doktore ekonomskih nauka da nam svima objasne putem projekcije primjene/korištenja minimalne plaće u sadašnjem iznosu.

  • mladić_zg 05.09.2017.

    tita nema više znači ustaše se vratile i povećavaju hrvatsko stanovništvo znači bolje živimo blago nama

  • škver 05.09.2017.

    Za odvojeni život!!! Kada si odvojen planiraš sam koliko i zašto ćeš potrošiti i tako štediti!!

Komentiraj...
Vidi sve komentare