To je to što me zanima!

Radnici sve češće javljaju da su bolesni preko SMS-a i Fejsa

Šefovi u većini slučajeva ne vjeruju svojim zaposlenicima da su bolesni, posebno ako je riječ o prehladi, a mnogi smatraju da općenito pretjeruju sa simptomima
Vidi originalni članak

U slučaju bolesti, četvrtina zaposlenika poslat će svojim šefovima poruku da neće doći na posao, umjesto da nazovu, otkrilo je istraživanje tvrtke Covonia na 10.000 ljudi. Svaki šesti pak šalje poruku preko Facebooka. No šefovima su sumnjivi oni koji zovu, barem za 15 posto njih, jer smatraju da zaposlenici glume kako bi dobili slobodan dan. Tri četvrtine nadređenih je sigurno da oni koji javljaju porukom ili e-mailom žele izbjeći izbjeći razgovor i nepovoljne posljedice.  

Zbog tih sumnji, 20 posto šefova provjerava Facebook profile zaposlenika na bolovanju. Neki čak i priznaju da zovu zaposlenike s drugog broja, a gotovo 20 posto njih vozi se do kuće zaposlenika, potvrđuje istraživanje. 

Oni koji zovu pretjeruju sa simptomima, a četvrtina zaposlenika mijenja glas ili se pretvara da kašlje, kažu šefovi. Trećina zaposlenika je ipak oprezna s korištenjem Facebooka na bolovanju, a 34 posto ih izbjegava korištenje društvenih mreža kako ne bi pobudili sumnju šefova. 

- Prehladu je jako teško dobiti i nema dokaza da će odlazak na posao povećati broj prehlađenih. Najzaraznija je tri dana prije pojave prvih simptoma, tako da je vjerojatnost za zarazu kad se osjećate najlošije najmanja - ističe za Daily Mail profesor Ron Eccles sa Sveučilišta Cardiff. 

Ako se zarazite, uz proaktivno liječenje, odgovarajući lijek te redovito pranje ruku, nema razloga zašto bi izbjegavali svakodnevne obaveze, dodaje. 

Idi na 24sata

Komentari 3

  • magdalen 14.12.2011.

    samo bi mi još šef trebao na fejsu :-)

  • Leticia 14.12.2011.

    Ako je teko bolestan ne može na fb? zanimljivo..

  • Slon 13.12.2011.

    Da, sad pogotovo kad je pan pustio onu reklamu: Šefe loše mi je ... Gorim :) No ipak smatram da je najbolje nazvati.

Komentiraj...
Vidi sve komentare