Afrički kup: Četvrtfinale izborili Kamerun i Zambija

Reprezentacije Kameruna i Zambije izborile su plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija u Angoli u dramatičnom raspletu 3. kola D skupine

Zambija je mogla u nokaut-fazu samo u slučaju pobjede nad Gabonom u Bengueli, što je i učinila. Pobijedila je 2-1. Strijelci za Zambiju bili su Kabala u 28. i Chamanga u 62. minuti. Marcolino je pogotkom u 83. minuti uspio samo ublažiti poraz Gabona koji se oprašta od natjecanja, iako je u 1. kolu svladao Kamerun s 1-0. No,'lavovi' su se nakon tog poraza vratili u igru pobjedom protiv Zambije 3-2, pa im je, u principu, za prolaz među 8 najboljih protiv Tunisa bio dovoljan i jedan bod. Osvojili su ga, iako teško, odigravši 2-2. Tunižane je samo pobjeda vodila ka ostvarenju cilja. Dva puta su vodili protiv Kameruna, ali nisu mogli zadržati prednost. Na kraju su Zambija, Kamerun i Gabon završili natjecanje s 4 boda, a Tunis kao četvrti na ljestvici s 3, odnosno tri remija. Zambija će u četvrtfinalu igrati protiv Nigerije, a Kamerun protiv Egipta. Obje utakmice na rasporedu su 25. siječnja. Dan ranije, svoje četvrtfinalne dvoboje će odigrati Angola i Gana, odnosno Obala Bjelokosti i Alžir.