Anemični Liverpool Stokeu ostavio dva vrijedna boda

Nogometaši Stokea uspjeli su otrgnuti bod Liverpoolu na svom Britannia stadionu u utakmici 21. kola engleskog Premiershipa

Iako je Liverpool uoči utakmice bio veliki favorit, uoči kola 18-plasirana momčad prvenstva odigrala je borbeno, čvrsto u obrani i izvukla neriješenih 0-0. U utakmicu je trener Liverpoola Rafa Benitez ušao samo s jednim napadačem, Dirkom Kuytom, dok su Fernando Torres i Robbie Keane ostali na klupi. “Redsi” su do poluvremena imali inicijativu na terenu, više loptu u posjedu, ali bez izrazitih prilika. U 15. minuti nastavka Benitez je u igru gurnuo Torresa, ušao je i Ryan Babel, ali se početni rezultat nije promijenio. Možda i najveću priliku utakmice imao je Steven Gerrard u 84. minuti, ali je njegov slobodni udarac iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora odsjeo na gredi.