Argentinci stopostotni, Amerikanci ostali na nuli

Argentini je pobjedu donio Mascherano i jedina je momčad sa stopostotnim učinkom na Copi, a Amerikanci su ostali bez bodova

Argentina je 1-0 pobijedila Paragvaj, a istim rezultatom Kolumbija je bila bolja od SAD-a. Ovim dvjema utakmicama završen je prvi dio Copa Americe, nakon kojeg su poznati svi četvrtfinalisti. Treću pobjedu Argentini, kojom su "Gauči" postali jedina momčad na Copi sa stopostotnim učinkom u prvoj fazi, donio je Javier Mascherano. Defenzivni veznjak Liverpoola nije krenuo u prvih 11, no kad je ušao, zabio je u 79. minuti, a ovaj pogodak je njegov prvi za reprezentaciju. Argentinci su dominirali svih devedeset minuta, mnogo su promašivali Carlos Tevez i Rodrigo Palacio, a sjajnu partiju pružio je 20-godišnji Barcelonin super-star Leo Messi. Ovom pobjedom, Argentinci izbjegavaju Meksiko u četvrfinalu. U drugoj utakmici odigranoj u noći na petak Kolumbija je uzela prve bodove na Copi, a Amerikancis u, očito umorni od nastupa na Prvenstvu srednje i sjeverne Amerike, natjecanje završili bez ijednog osvojenog boda. PAROVI ČETVRTFINALA: Argentina - Peru Meksiko - Paragvaj Čile - Brazil Venezuela - Urugvaj