Arsenal pobijedio Inter, Eduardo niti na klupi

Arsenal je pobijedio Inter 2-1, a hrvatski napadač Eduardo nije bio ni na klupi. Centralni lik utakmice bio je sjajni Robin Van Persie

Ako je netko u to i sumnjao, Arsene Wenger i dalje itekako zna što radi. Na Emiratesu više ne stanuje Thierry Henry, ali Arsenal je i dalje dovoljno dobar da pobijedi moćni Inter. Drugoga dana Emirates kupa Arsenal je pobijedio 2-1, što je Eduardo da Silva - odgledao s tribina. Wenger je zaigrao s napadačkim dvojcem Van Persie - Adebayor, a brazilski Hrvat nije bio niti na klupi. Utakmicu je u Arsenalovih prvih jedanaest započeo stanoviti Kieran Gibbs, 17-godišnji veznjak koji je bio među najboljima na terenu. Wenger je pripremio to iznenađenje, dok je kolega sa suprotne klupe Roberto Mancini iznenađujuće priliku od prve minute dao prinovi Cristianu Chivuu. Osim što je pobijedio, Arsenal je i potpuno nadigrao Inter. Vratari 'crno-plavih' Cesar i Toldo imali su svoj dan, ali nisu mogli spriječiti poraz. Arsenal je stvarao prigode, dominirao, a centralna figura bio je Robin Van Persie. Nizozemac se polako promiče u vođu momčadi i čini se kako će se svi ostali, uključujući i Eduarda, moći boriti samo za poziciju njegovog partnera u napadu. Van Persie je zabio pobjednički gol u 84. minuti i tako okrunio veliku partiju. Inter je preko Suaza poveo, izjednačio je Bjelorus Aleksandar Hleb, a u završnici je pobjedu Arsenalu donio sjajni Nizozemac.