Arsenal teško bez Dudua, ManU i Chelsea uvjerljivi

Arsenal je na svom terenu u zadnjim sekundama uzeo bod protiv Aston Ville i zadržao minimalnu prednost ispred ManU-a, koji je dobio Fulham

U uzbudljivom dvoboju Arsenala i Aston Ville gosti su poveli u 28. minuti autogolom Senderosa. Švicarac je nespretno odbio ubačaj Agbonlahora i prevario vratara Almuniju.
“Topnici” su u prvoj utakmici bez Eduardove pomoći ipak uspjeli slomiti goste, koji su se odlično branili. U doslovce posljednjim sekundama, Adebayor je glavom spustio jedan ubačaj ispred Bendtnera, koji je s nekoliko metara svladao Daviesa.
Manchester United je u gostima bio uvjerljiv protiv Fulhama s 3-0 i tako upisao sedmu pobjedu zaredom nad klubom iz Londona. Strijelci su bili Hargreaves, Park i Davies, koji je postigao autogol. Ferguson je drugi put u sezoni počeo dvoboj bez Ronalda, koji je u igru ušao u 69. minuti. Na klupi se uoči dvoboja Lige prvaka protiv Lyona u utorak odmarao i Rooney.
Chelsea je kod West Hama riješio pitanje pobjednika u samo pet minuta - od 17. do 22. minute za 3-0 zabili su Lampard iz kaznenog udarca, Joe Cole i Ballack, a na konačnih 4-0 povisio je Ashley Cole. Gosti su veći dio utakmice igrali s igračem manje. U 35. minuti “pocrvenio” je Lampard zbog guranja Boa Mortea.
Newcastle još uvijek čeka na prvu pobjedu u prvenstvu nakon 15. prosinca prošle godine. Protiv Blackburna su propustili nekoliko dobrih prilika, nakon čega je uslijedila kazna - nastavak niza od 11 utakmica bez pobjede “priuštio” im je Derbyshire u posljednjim trenucima dvoboja.
U pobjedi Birminghama nad Tottenhamom Finac Forssell je postigao“hat-trick”.