ATP Stockholm: Federer ipak prejak za Ivana Ljubičića

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije uspio prirediti iznenađenje u polufinalu protiv Švicarca iako je imao break i priliku uzeti prvi set. Bilo je 7-6, 6-2 z Federera

Roger Federer prekinuo je fantastični tjedan Ivana Ljubičića na ATP turniru u Stockholmu. Švicarac je u polufinalu svladao Ljubu 7-6(5), 6-2 i ostvario desetnu uzastopnu pobjedu nad hrvatskim predstavnikom, ukupno 13. u 16 mečeva. Kao što i rezultat sugerira prvi set je bio vrlo izjednačen, a Ljubičić kao u najboljim danima nije pokazivao prevelik respekt prema jednom od najuspješnijih tenisača ikad.

Federeru je uzeo servis u trećem gemu te je na 5-4 imao priliku uzeti prvi set. No, Fed-Ex je poravnao te se krenulo u tie-break koji je pripao Švicarcu. U nastavku meča sve se okrenulo u Federerovu korist, a u drugom setu Ljubičiću je prepustio samo dva gema.
Federer će u finalu igrati protiv Nijemca Floriana Mayera koji je u drugom polufinalnom susretu svladao Nieminena 4-6, 6-4, 7-6(3).