Australian Open: Đoković uzeo svoj prvi Grand Slam

Novak Đoković, treći tenisač svijeta, pobijedio je u finalu Melbournea za 186 minuta Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu, 38. tenisača svijeta

Novak Đoković pobjednik je prvog Grand Slam turnira sezone. Srpski tenisač slavio je 4-6 6-4 6-3 7-6 (2) protiv Jo-Wilfrieda Tsonge, 38. tenisača svijeta.
Iako je meč otvorio breakom, Nole nije osvojio prvi set. Tamnoputi tenisač iz Francuske, čiji je otac iz Konga, uzvratio je breakom u sljedećoj igri, te je kod 5-4 sjajnim izmjenama s osnovne linije dočekao set loptu koju je i iskoristio. U sedmoj igri drugog seta (3-3) treći tenisač svijeta napravio je break koji je zadržao za set, a u trećem setu ključan je bio break već u trećem gemu (1-1). U četvrtom setu odluka je pala u tie-breaku koji je Srbin otvorio s 2-0, te tako osigurao pobjedu karijere.
Đoković je imao za nijansu više winnera (46-44), nešto manje je griješio od protivnika (35-41), imao je manje asova (11-15) i niži postotak prvog servisa (56-71%).
Novaku je to drugo finale na Grand Slam turnirima (US Open '07), prva pobjeda. Srpski tenisač zaradio je 1000 ulaznih (važnijih) ATP bodova, te ček od 870.000 eura.